“Nori džiaugtis gyvenimu – vaikščiok“ – tokį patarimą radome Šaltinių tako informaciniame stende. Prasidėjus pavasariui tų pasivaikščiojimų norisi dar daugiau ir vis ilgesnių, nes tikriausiai visiems po žiemos, kad ir kaip aktyviai gyventume, yra šioks toks užsisėdėjimo ir prabudimo iš žiemos miego jausmas.

Tai turėjo būti pirmasis lengvas ankstyvo pavasario pasivaikščiojimas po mišką. O gavosi rimtas žygis su nemažai nueitų kilometrų ir kopimais į kalvas. Toks, kurio metu reikia atsilapoti striukes, nes sušyli stipriau, nei sporto klube ir jauti, kad turi raumenis, apie kuriuos buvai pamiršęs 🙂 .

Šaltinių takas driekiasi vaizdingu Kačerginės pušynu. Tako pradžia yra prie Kačerginės miestelio, automobilį galima palikti Kačerginės miestelyje esančioje stovėjimo aikštelėje. Nuo jos, paėjus vos 200m Kačerginės plento link, prasideda Šaltinių takas. Takas veda ratu Kačerginės pušynu, tad apėję maršrutą, sugrįšite į tą pačią vietą. Visas žiedinio tako ilgis 5,5 kilometro, bet užsukant į Pyplių piliakalnį, kilometrų susidaro daugiau. Žygio ilgį galima rinktis pagal savo nusiteikimą ir pajėgumą – take esančios rodyklės žymi kilometrus ir nurodo kur pasukti, pasirinkus trumpesnį maršrutą. Trumpiausias maršrutas – 2,6 kilometro.

Žygį pradėjome sukdami kairiau nuo starto pradžios ir eidami ratu pagal laikrodžio rodyklę. Pirmoji tako dalis veda per kalvas, su kopimais aukštyn-žemyn ir vaizdais į Nemuno slėnį bei Kačerginės miestelį. Take yra suolelių pailsėti ir pasigėrėti atsiveriančiais vaizdais. Beveik visas kelias iki Pyplių piliakalnio yra kalvotas. Dar kirtome ne vieną mažą skaidrų šaltinėlį. Šių šaltinių vandenį naudoja Kačerginėje esanti sanatorija.

Gerokai sušilę ir gavę fizinio krūvio, dar turėsite rasti jėgų užkopti į Pyplių piliakalnį. Ant Nemuno kranto stūksantis piliakalnis dovanoja vaizdus į Nemuno slėnį, kitoje upės pusėje matosi Raudondvario bažnyčios bokštai. Į piliakalnį veda patogūs laipteliai.

Šaltinių takas nuo Pyplių piliakalnio atgal link Kačerginės jau lengvesnis – nebėra tų kalvų, tad ši tako dalis leis atgauti jėgas ir pasimėgauti ramesniu pasivaikščiojimu.

Šaltinių takas skirtas aktyviam pasivaikščiojimui mišku. Nėra čia pažintinių stendų, lentų takelių – tik miškas ir gamta. Ankstyvą pavasarį takas dovanoja taip pasiilgtą žalią spalvą, nes aplink pušynai ir samanos. Gana vėjuotą ir drėgną dieną miške buvo ramu ir tylu, oras kvepėjo pušimis, pavasariu ir gaiva . Vaikams bus smagu kopti ir leistis nuo kalvų ( mūsų sūnus skuodė pirmas, nuovargis atsirado tik į žygio pabaigą; būtinai pasiimkite užkandžių ir gėrimų, kad papildyti senkančią energiją ). Taip pat tyrinėti šaltinėlius bei peršokti juos ( upeliai, šaltinėliai, bet koks vanduo žygio maršrute yra tikra dovana vaikams ) .  Pagalių rinkimas – dar vienas vaikams įdomus užsiėmimas, o šiame take pagalių – kievieno skoniui 🙂 . Taip pat take suradome daug įvairiausio dydžio skruzdėlynų. Skruzdėlytės jau buvo nubudusios po žiemos miego ir pradėjusios veiklą. Tad dar vienas traukos centras vaikams – skruzdėlyčių gyvenimo stebėjimas, galima įsivaizduoti kokius paslaptingus koridorius ir požemius slepia kiekvienas skruzdėlynas. Svarbu neužmiršti ir su vaikais sutarti – mes tik atsargiai stebime ir niekaip nesikišame ir netrigdome to mažo-didelio skruzdėlių pasaulio.

Tiek mūsų įspūdžių iš Šaltinių tako. Buvo puikus žygis ir rastas dar vienas maršrutas netoli Kauno, kai norisi gamtos ir ilgų pasivaikščiojimų. Jau visai netrukus mėlynuos šlaitai ir miškai, su sūnumi esame sutarę eiti į pavasarinį žibuoklinį foto žygį. O ką šį ankstyvą pavasarį veikiate jūs?

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.