Planuok iš anksto – tokiu principu šį šaltąjį sezoną mes dėliojame savo savaitgalių pramogas. Išvyką į Klaipėdos šviesų festivalį mes suplanavome dar tada, kai nebuvo paskelbta nei šio festivalio data, nei tema, nei išvis, ar jis vyks.   Nuojauta mūsų neapgavo ir jau tradiciniu tapęs Klaipėdos šviesų festivalis vyko šventinį savaitgalį vasario 15 – 17 dienomis.

“Ryškiausias mieste!“ – toks buvo šių metų festivalio šūkis. Ar Klaipėda buvo ryški? Tikrai taip. Ji buvo neįtikėtinai ryški, švytinti ir šurmuliuojanti.

Buvo sukurta apie 30 šviesos instaliacijų, išsidėsčiusių įvairiose miesto erdvėse ir lengvai apeinamų pėsčiomis. Mes Klaipėdoje turėjome du vakarus, tad neskubant galėjome apeiti visas instaliacijas, o labiausiai patikusiomis pasigrožėti ilgiau ar po kelis kartus. Žemėlapį su sužymėtais objektais bei jų aprašymus turėjome atsispausdinę iš anksto. Taip pat žemėlapiai ir objektų aprašymai buvo ir šviečiančiuose stenduose miesto erdvėse. Teatro aikštėje veikė mugė, kur buvo galima sušilti su puodeliu karštos arbatos arba/ir karšto vyno bei paskanauti įvairių gardumynų.

Iš visų instaliacijų man labiausiai patiko “Ca Petille“ – virš Danės upės kabantys šviečiantys žiedai, kurie atrodė tarsi sklendžiantys ore. Taip pat “Mama Mia“ – viename senamiesčio kiemelių įsikūrusi Italiją primenanti šviečiančių skalbinių  instaliacija. Taip pat labai patiko lėlių paroda “Pasivaikščiojimas po Jeruzalę“

Sūneliui labiausiai įsiminė didžiulės šviečiančios ir judančios medūzos (šviesų instaliacija “Medūza“) ir interaktyvi lazerių instaliacija “Tinklas“. Ir žinoma – šviečiančių augintinių ir jų šeimininkų eisena “Ir niekada mums meilės nebus per daug“, vykusi penktadienio vakarą.

Pagrindinė ir ryškiausia festivalio puošmena buvo šviesos instaliacija ir muzikos šou “Širdis“, sukurta italų kompanijos “MarianoLight“. Ta pati kompanija rengė ir pernai metų pagrindinę Klaipėdos šviesų festivalio instaliaciją. Pernai metais mes nebuvome, tad tai, ką pamačiau šiemet, man paliko labai didelį įspūdį. Tai buvo ryšku, labai spalvinga, nauja ir nematyta. Milžiniškos šviečiančios arkos ir širdys žibėjo ir šoko kartu su skambančia muzika. Pirmą kartą, penktadienio vakarą, užsižiebus šviesoms ir pasigirdus muzikai, puoliau ir fotografuoti, ir filmuoti, viską vienu metu 🙂 . Paskui tiesiog mėgavausi akimirkos grožiu ir vaizdu. Ir norėjosi sugrįžti ir pasižiūrėti dar ir dar kartą. Džiaugiuosi, kad atvykome penktadienį, kuomet buvo gerokai mažiau žmonių nei šeštadienio vakarą. Nes šeštadienį suvažiavusi didelė žmonių minia jau labai sunkiai sutilpo erdvėje priešais instaliaciją. Ir vaikas jau nelabai ką matė neužkeltas ant pečių. Vėliau teko skaityti pačių įvairiausių nuomonių apie šį šou. Ir skeptiškų bambėjimų taip pat. “Kičas“, “be minties“, “per brangiai sumokėjo užsieniečiams“ ir panašių. Bet, žinokite, stovint toje aikštėje ir žiūrint į tas dideles spalvingas ir šokančias širdis, abejingų veidų nebuvo ir, manau, kiekvieno širdyje sužadino kad ir mažytę laimės, meilės ir gyvenimo džiaugsmo kibirkštėlę. O to mums visiems labai reikia. Tą įrodo ir minios, susirinkusios pasižiūrėti.

Vasario 16 – osios rytas Klaipėdoje išaušo saulėtas ir kvepiantis pavasariu. Mes iškeliavome ragauti skaniausios Klaipėdoje kavos į “Kavos architektai“. O ten radome šventę ir muziką. Grojo džiazas, kvepėjo kava, žmonės šypsojosi ir šventė.

Po šventinės kavos važiavome į pajūrį, prie Olando kepurės. Čia irgi jautėsi šventinė nuotaika, plevėsavo trispalvės, švietė saulė ir žmonių šypsenos. Prie jūros pūtė gana žvarbus vėjas, tad nebuvo taip šilta kaip atrodė turėtų būti tokią saulėtą dieną. Bet buvo smagu pasivaiščioti klausantis bangų ošimo ir stebint žuvėdras, vis bandančias skristi prieš vėją ir įnirtingai mojančias sparnais. Sūnelis rinko pagalius, akmenis bei uoliai ieškojo gintarų. Drėgnu molėtu smėliu  išsitepė batus ir kelnes taip, kad atrodė kaip kalnakasys iš požemių karalystės. Ar jis dėl to jaudinosi? Nė truputėlio, laisvė ir vėjas galvoje. Spėkite, ar jaudinausi aš? 🙂 .

Pietums Klaipėdoje pasirinkome mėsainių ir alaus Restoraną DOCK. Vietoj alaus ragavome jų gamybos citrusinį limonadą, kuris buvo toks skanus, kad sūnui patiko labiau nei cola ar fanta ( taip, nei colos, nei fantos, nei panašių gėrimų mūsų namuose nėra, bet atostogų ir pramogų metu – o kaip gi be jų 🙂 ) . Mėsainių pasirinkimas labai įdomus ir įvairus, ir galiu pagirti už puikų ir suderintą skonį, bandelių minkštumą ir gražų pateikimą.

Į Klaipėdą man labai smagu ir gera sugrįžti. Vėl ir vėl vaikščioti po miestą ir uostą, kur pučia laisvės, atostogų ir nuotykių vėjai. Klaipėdą atradau ne taip seniai, vos prieš porą metų vykusio šviesų festivalio metu. Tad šis festivalis simboliškai tapo mano ir Klaipėdos draugystės pradžia.

Sekmadienio pusryčių mes keliavome į restoraną MONAI. Jau nuo pat kelionės suplanavimo žinojau, kad eisime pusryčiauti čia. Ir būtinai valgysiu Benedikto kiaušinius. Pusryčių meniu nedidelis. Dar labai viliojo moliūgų vafliai su kiaušiniu, šonine ir klevų sirupu, bet visgi pasirinkau Benedikto kiaušinius. “Mama, kas tas Benediktas ir kodėl čia jo kiaušiniai???“ nerimo sūnelis, o aš neturėjau atsakymo ir pažadėjau tuo pasidomėti vėliau. Sūnus rinkosi purius ir gardžius blynelius su bananais ir karamelės padažu. Prieš maistą atneša gardžios duonos su labai puriu, kreminės tekstūros, prieskoniais gardintu sviestu. Ir žinote ką? Verta į Klaipėdą atvažiuoti vien dėl šių pusryčių 🙂 .

Iki pasimatymo Klaipėda. Tikiuosi dar atvykti vasarą, aplankyti atsinaujinusį jūrų muziejų, pasivaikščioti, pasvajoti, atrasti naujų vietų ir naujų skonių.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.