Skrydis po dviejų metų pertraukos ( tiek laiko – abu pandemijos metus – apsiribojome artimesnėmis kelionėmis ) atrodė kaip šventė ir naujas patyrimas. Šiaip nemėgstu skraidyti, bet šį kartą mėgavausi pačiu skrydžiu. Prieš kelionę būtina atlikti naujus namų darbus, kurių nereikėdavo anksčiau. Tai yra susižinoti visus atvykimo reikalavimus į savo pasirinktą atostogų šalį, geriausia – pačios šalies oficialioje internetinėje svetainėje. Reikalavimai, beje, nuolat kinta priklausomai nuo pandemijos situacijos, tad kelionę įsigijus anksčiau, reiktų vis pasitikrinti, kas pasikeitė. Mūsų atveju reikėjo: pilnos vakcinacijos sertifikatų iš e-sveikatos, sūnui – neigiamo PGR testo, QR kodo visai šeimai, gauto užpildžius atvykimo į Graikiją formą. Tikrai viską labai kruopščiai tikrino oro uoste ir buvo tokių, kuriems atostogos baigėsi net neprasidėjusios. Grįžimui į Lietuvą irgi būtina susižinoti visas sąlygas, užsipildyti formą, gauti QR kodą. Žodžiu, yra reikalų, ir buvo šiek tiek neramu, ar tikrai VISKĄ padarėme. Tad jau įsėdus į lėktuvą ramiau atsikvėpėme – atostogos prasideda.

Nedidelė Corfu arba Kerkyros sala yra Jonijos jūroje, netoli Graikijos ir Albanijos krantų. Sala yra 65 km ilgio ir 32 km pločio plačiausiame taške. Saloje daugybė įvairiausių paplūdimių ir įlankėlių, keli šimtai nedidelių kaimelių, apie 1000 bažnyčių, salos sostinės Kerkyros senamiestis įtrauktas į Unesco kultūros paveldą ir pasižymi senovės Venecijos architektūros stiliumi. Corfu – labai žalia ir žydinti sala. Čia auga gausybė alyvmedžių ( graikai sako – apie 3 – 4 mln. ), nuo kalnų į dangų stiebiasi aukšti kiparisai. Auga apie 6000 laukinių gėlių rūšių ( iš jų 55 – laukinės orchidėjos ) . Daug kalnų, tad beveik visi keliai veda vingiuodami per juos ir dovanodami pasakiškus vaizdus į salą, jaukiai kalnų keterose įsikūrusius miestelius ir nuostabiai žydrą jūrą.

Corfu saloje mes praleidome 5 dienas, nes per savaitės trukmės atostogas norėjome dar aplankyti ir keletą dienų pasisvečiuoti pas Atėnuose gyvenančią sesers šeimą ( ir mūsų skrydžiai buvo maršrutu Vilnius – Corfu – Atėnai – Vilnius ) . Apsistojome nedideliame kaimelyje ( gal nelabai net pavadinčiau kaimeliu – tiesiog keletas vilų ir nedidelių viešbučių įlankoje tarp kalnų ) . Netoli ( pėstute keliuku žemyn nuo kalniuko ) nedidelis Ermones paplūdimys, įrėmintas uolų ir kalnų. Apie 20 km nuo salos sostinės ir oro uosto. Vieta maždaug viduryje vakarinės salos pakrantės, kas buvo patogu keliauti, nes nesusidarė labai ilgi maršrutai. Nors sala ir nedidelė, bet kelionėse užtrunki, nes keliukai veda per kalnus, kur nepaskubėsi. Renkantis viešbutį, mūsų šeimai svarbūs buvo šie kriterijai : nedidelis, jaukus, pusryčiai, baseinas, šalia paplūdimys, gražus vaizdas aplink bei puikūs kitų keliautojų atsiliepimai. Philoxenia puikiai atitiko.

Mes mėgstame aktyvų poilsį, tad automobilį nuomavomės visam kelionės laikui ( pasiėmėme ir gražinome oro uoste ) . Corfu saloje būtina keliauti, tik taip pamatai visą salos gamtos grožį, nes kelyje atsiveria puikūs vaizdai. Jei pažiūrėsime į salos žemėlapį, pastebėsime, kad visos salos pakrantės nusėtos paplūdimių. Pačių įvairiausių – ilgų ir mažučių, smėlio ir akmenukų, tarp uolų ir įlankėlėse. Tad savo keliones po salą derinome pagal pasirinktus paplūdimius, kad kasdien galėtume maudytis vis kitame. Žinoma, visų aplankyti nespėjome, bet užteko ir tiek, kiek pamatėme. Man patinka nedideli, pasislėpę tarp kalnų ir uolų. Sūnui – kad būtų kuo daugiau akmenų, taip pat ir didesnių, nardymui ir povandeninio pasaulio lobių ieškojimui. Daliui patinka labai ilgi ir plokšti, geriausia smėlio ar smulkių akmenukų.

Akmenuotas paplūdimys, nusileidus nuo kalno Barbati miestelyje pakeliui nuo sostinės Kerkyros link Kassiopi kurorto. Važiuojant šiuo keliu, galima nusukti ir pakilti į aukščiausią salos kalną Pantokrator, nuo kurio atsiveria plati panorama. Skaičiau, kad ir keliukas iki aukščiausio taško gana ekstremalus. Mes nekilome ( nes tik aš viena norėjau ), pasirinkome kitas panoramines salos vietas.

Dar vienas ilgas, akmenuotas paplūdimys, su nuostabiai šiltu vandeniu ir prieš akis stūksančiais Albanijos krantais, netoli Kassiopi kurorto – Kerasia.

Kassiopi kurortas ir žavus nedidelis jo uostas.

Skaičiau, kad vakarinėje salos pusėje paplūdimiai gražesni, gausiau lankomi turistų ir vietinių. Man patiko abiejose salos pusėse. Vakarinėje dalyje – labiau atvirukiniai, su smaragdiniu vandeniu ir jaukiomis įlankomis paplūdimiai. Iš tiesų, saloje tokia gausybė paplūdimių, kad tikrai kiekvienas atras sau mielą. O jūra visur nuostabi!

Ilgas, tarp uolų, smėlio ir akmenukų žavusis Agios Gordios paplūdimys vakarinėje salos dalyje. Įprastai čia būna nemažai žmonių, kas atima iš paplūdimio nemažą dalį žavesio. Bet mes dar to neradome, mat buvo pati pradžia, kada Graikijos salos atsivėrė turistams

Porto Timoni paplūdimys, man labiausiai patikęs Corfu saloje. Skaičiau apie jį rašant “kai kalnai apkabina jūrą“. Taip jis ir atrodo – apkabintas kalnų, kai žvelgi į šį paplūdimį iš viršaus. Šis dvipusis smaragdinio vandens paplūdimys pasiekiamas tik einant į vidutinio ilgumo žygį pėsčiomis arba laiveliu. Take užtruksite nuo 20 iki 40 minučių ar net ilgiau, jei stosite ilsėtis ( tikrai stosite ) ar pasigrožėti vaizdais . Žygis nėra lengvas, takas akmenuotas, vietomis gana statu. Bet tas žygis sudaro pusę paplūdimio grožio. Būtų idealu avėti patogius batus, o ne išsiruošti į žygį su basutėmis, kaip kad nutiko man.

Kelias į Porto Timoni paplūdimį prasideda jaukiame, žieduose paskendusiame Afionas kaimelyje. Nuo jo po truputį pradėjome leistis žemyn. Pradžioje jokio paplūdimio nesimatė, tad truputį buvo nerimo, kur gi mes čia einame. Bet kadangi sutikome ir kitų panašių keliautojų, tai tikėjausi, kad paplūdimys tikrai yra kažkur apačioje. Vaizdai pakeliui tikrai gražūs, o ir pats paplūdimys, kai jau atsiveria jo vaizdas, atrodo nuostabiai.

Šiaurinėje Corfu salos dalyje, prie Sidari kurorto, stūgso smiltainio uolos, kurios sukuria natūralų perėjimą iš nedidelio paplūdimio tarp jų į banguotą Jonijos jūrą. Ši vieta vadinama meilės kanalu – Canal d’Amor. Manoma, jei du įsimylėjėliai perplauks kartu šį kanalą, jų meilė truks amžinai. Vieta įspūdinga, bet tikriausiai vienintelė iš lankytų vietų Corfu, kur man pasirodė per daug žmonių. Nes tas paplūdimys tarp uolų bei pats kanalas gana siauras. Taigi, čia neužsibuvome ir meilės kanalu likome nepasiplaukioję. Bet, kadangi čia atvykome po žygio į Porto Timoni, tai labai ir netroškome būtinai čia pasiplaukioti.

Tiek pirmoje dalyje vaizdų iš Corfu salos. Antroje dalyje pakviesiu pasižvalgyti iš panoraminių Corfu vietų, pasiplaukioti laiveliu po vieną vaizdingiausių įlankų Paleokastritsa, pasivaikščioti po sostinę Kerkyrą, imperatorienės Sisi rūmus bei paglostyti atskrendantiems lėktuvams pilvukus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.