Paleokastritsa įlanka ir kurortas – viena gražiausių vietų Corfu saloje. Kalnai, uolos, žavūs paplūdimiai ir nuostabaus žydrumo vanduo. Kurorte taip pat yra uostas, kur siūlomos ekskursijos laiveliais į aplink esančias uolas ir paplūdimius. Važiuojant į Paleokastritsa, mes pradžioje pasukome į kalnus – jaukų nedidelį Lakones kaimelį ir dar aukščiau kalnuose esančią Angelokastro pilį. Čia atsiveria gražios panoramos į apačioje esančią Paleokastritsa įlanką. Yra kavinukių ir restoranėlių su panoraminiu vaizdu, tad tai buvo puiki dienos Paleokastritsa regione pradžia.

Nusileidus nuo Lakones, kilome į kitą, jau mažesnį kalniuką, kur stovi Paleokastritsos vienuolynas, skirtas šventai Mergelei. Nedideliame vienuolyne gyvena vienuolių brolija, kurie aukoja mišias ir siūlo ekskursijas po vienuolyno pastatus ir sodus. Vienuoliai taip pat augina alyvmedžius ir spaudžia alyvuogių aliejų. Mes pasivaikščiojome po vidinius vienuolyno kiemelius, užėjome į nedidelę bažnytėlę. Pasivaikščiojus aplinkui taip pat atsiveria gražūs vaizdai į jūrą ir įlankas.

Paleokastritsa kurorto uoste siūlomos ekskursijos laiveliais į aplink esančias uolas, mažytes įlankėles ir nedidelius paplūdimius. Galima išsinuomoti laivelį ir plaukti patiems arba užsisakyti laivelį su kapitonu. Mūsų laivelio kapitonas plukdė mus po gražiausias uolas ir paplūdimius, trumpai sustodamas papasakoti kas kur yra. Kartais smagiai ir stipriai padidindavo greitį taip, kad laivukas skrodė jūrą net pasišokinėdamas, kas buvo man šiek tiek ir baisu, o sūnui – labai smagu. Paskui mes išsirinkome vieną iš laiveliu pasiekiamų paplūdimių, kuriame likome ilgesniam poilsiui ir maudynėms. Gražų, nedidelį, kur galima maudytis iš abiejų pusių, o aplink pilna uolų ir akmenų, tad puikiai tinka paviršiniam nardymui ir žuvyčių bei kitų vandens lobių ieškojimui. Sutartu laiku kapitonas, žinoma, atplaukė mūsų pasiimti ir sugrįžome atgal į Paleokastritsa uostą.

Corfu salos sostinė, kaip ir pati sala, turi du pavadinimus – Corfu arba Kerkyra. Senamiestyje vyrauja Italijos miestelių atmosfera ir architektūros stilius – daugiau nei 400 metų, iki 1797 m., sala priklausė Venecijai. Senamiestyje daug lankytinų vietų, dailių pastatų ir bažnyčių. Veikia daug barų ir restoranų, suvenyrų parduotuvėlių, įvairiausių skonių ledais vilioja ledainės. Smagiausia man – tiesiog pasivaikščioti be plano, užklystant į mažesnes gatveles, atrandant žiedais pasipuošusias aikštes. Senamiestis nėra didelis, tad vaikštinėjant mažesnėmis gatvelėmis anksčiau ar vėliau vėl išeisi į pagrindines senamiesčio gatves.

Senoji Corfu miesto tvirtovė – 1546 m. pastatyta bizantiško stiliaus pilis. Šią tvirtovę iš visų pusių supa jūra, o į vidų veda tiltas, kuris jungia tvirtovę su sala. Tvirtovė buvo pastatyta gynybai nuo dažnų priešų puldinėjimų. Šiandien čia galima pamatyti išlikusius tunelius, kalėjimą, karo įrangą. Bet labiausiai žavi vaizdai, atsiveriantys nuo tvirtovės viršuje esančios aikštelės. Iki viršaus reikia šiek tiek pakopti, bet takas patogus, tad nėra labai sunku.

Netoli Kerkyros miesto, gražioje vietoje su vaizdu į jūrą, 1888 m. buvo pastatyti Achileono rūmai. Tai buvo Austrijos imperatorienės Elžbietos, dar vadinamos Sissi vardu, vasaros rezidencija. Dailius rūmus ir juos supantį sodą puošia skulptūros, vaizduojančios graikų mitologijos veikėjus. Pagrindinė rūmų tema – mitinis herojus Achilas. Didelė jo skulptūra stovi rūmų sode, terasoje su vaizdu į jūrą. Imperatorienė Sissi buvo išskirtinio grožio, galinga ir įtakinga valdovė, tačiau skaudaus likimo moteris – nusižudė jos vienintelis sūnus. Po šio tragiško įvykio ji ir atvyko į Corfu salą, kur tikėjosi nuraminti nepakeliamą širdies skausmą.

Atsisveikinant su Corfu sala, dar viena įdomi vieta netoli sostinės. Ją pamatėme dar lėktuve, kai leidomės į Corfu salos oro uostą. Jai pamojome ir atsisveikinant. Visai šalia oro uosto yra mažytė salelė, kurią su Corfu sala jungia pylimas,. Salelėje stovi nedidelis baltas Vlacherna vienuolynas. Pro šią vietą leidžiasi visi į Corfu salą atskrendantys lėktuvai. Labai įdomu stebėti! Šalia yra dar viena mažytė – Pontikonisi sala, į kurią galima nuplaukti laiveliu. O jei dar lėktuvas leidžiasi tuo metu – labai įspūdinga. Čia atvykstant verta pasidomėti atskrendančių lėktuvų tvarkaraščiu, kad neprailgtų laukti. Arba įsitaisyti aukščiau esančioje Cafe Kanoni, kuri turi puikią terasą su vaizdu į salelę ir lėktuvų nusileidimo kelią.

Tiek mūsų įspūdžių iš žaliosios Graikijos salos Corfu. Labai stipriai buvau pasiilgusi kelionių. O labiausiai pasiilgau laisvės – planuoti ir svajoti. Saugiai ir be baimių. Linkiu to sau ir Jums visiems.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.