Svečiuojantis Klaipėdoje, mėgstame atvažiuoti prie Olando kepurės skardžio. Tai aukščiausia Lietuvos pajūrio vieta – skardis siekia 24,4 metro aukštį. Smagu pasižvalgyti nuo apžvalgos aikštelės į jūros platybes, pasivaikščioti svyrančiomis pušimis apaugusiu skardžio pakraščiu. Pats pajūris prie Olando kepurės irgi mums patinka, gražiai atrodo pats skardis, daug akmenukų ir stambesnių akmenų – riedulių, kuriuos laukui bėgant išplauna skardį skalaujanti Baltijos jūra.

Šį kartą pajūryje siautė toks ledinis vėjas, kad planuotą pasivaikščiojimą pajūriu iškeitėme į žygį Litorinos pažintiniu taku. Takas nuo Olando kepurės veda į Klaipėdos pusę ir tęsiasi 2,5 km. Litorina – būtent taip vadinosi ledynmečiu čia buvusi jūra, kurios kranto linija keliavome eidami pažintiniu taku. Ėjome aukštais skardžiais ir gražiu, daugiau nei 100 metų senumo mišku. Takas nėra žiedinis, bet grįžti smagu skardžio apačioje esančiais takeliais samanotu ir žaliu pušynu arba pajūriu. Keliaujant taku, yra ne vienas nusileidimas laipteliais žemyn į pajūrį, jei norisi apsisukti ir grįžti anksčiau. Žodžiu, puiki vieta žygiams 🙂 .

Mylimą Klaipėdą aplankome dažnai. Kasmetinė mūsų tradicija lankyti Klaipėdos šviesų festivalį, tikiuosi, kažkada vėl atgims, kai praeis tie baisūs pandemijos metai. O šiuo metu džiaugėmės, galėdami pasivaikščioti po miestą, pagaliau po ilgos pertraukos pavalgyti lauko kavinėje.

Lietuvos jūrų muziejus – pirmasis muziejus, kurį aplankėme atlaisvinus karantiną. Ir tai buvo pirmasis savaitgalis, kada muziejus priima lankytojus. Labai pasiilgome muziejų, tad aplankėme viską – žvejo sodybą, akvariumą, delfinų ir jūros liūtų pasirodymą, ekspozicijas apie laivininkystę ir jos istoriją. Muziejus atsinaujinęs, interaktyvus ir labai įdomus. Be įdomių ekspozicijų ir įspūdingo akvariumo, yra ir įvairių žaidimų: išgyventi plauste patyrus katastrofą, patirti laivo bangavimą, įvairuoti laivą į uostą, išmėginti greitį ir apsirengti gelbėjimosi liemenę per 15 sekundžių.

Bilietus rezervavome internetu, pasirinkdami apsilankymo laiką ir delfinų pasirodymo laiką. Delfinų pasirodymas trunka 30 minučių, po jo patogu iškart eiti į muziejų. Esant karantinui, bilietai tik internetu. Paskutinį mėnesio sekmadienį ( mes kaip tik jį ir buvome ) muziejaus lankymas nemokamas, bet bilietus ir laiką būtinai reikia rezervuoti internetu iš anksto. Nors pasirenkamas lankymo laikas, prie įėjimo į akvariumą gali tekti palaukti eilėje. Tai tikrai netrunka ilgai – tik kol prieš tai įėję lankytojai nueis toliau iš pagrindinės salės prie įėjimo. Taip ribojami srautai – šių dienų prioritetas yra saugumas.

Internetiniai bilietai į muziejų čia.

Toks būvo mūsų savaitgalis Klaipėdoje. Saulėtas, vėjuotas ir smagus. Buvo net keli pirmi kartai po ilgo laukimo 🙂 .

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.