Šių metų atostogoms turėjome susikūrę didelių planų dar metų pradžioje. Ir, kaip turbūt nutiko daugeliui, visi planai ir suplanuoti maršrutai sužlugo ir nusikėlė neribotam laikui. Nors situacija šiuo metu ir geresnė, bet tokia nestabili, kad nieko labai iš anksto planuotis nesinori. Taigi, atostogas planavome paskutinę minutę, žvalgydamiesi į artimas šalis, kur šiuo metu yra saugu. Į Estijos pajūrį, Parnu kurortą ir Saaremaa salą, norėjau jau senokai, tad šią kryptį ir pasirinkome šioms trumpoms vidurvasario atostogoms.

Nors ir šią, suplanuotą jau paskutinę minutę kelionę, buvo planų atšaukti. Dėl ko atšaukti? Dėl blogo oro 🙂 . Prognozės rodė lietų, baisulinį vėją ir audras. Bet skubiai nesuradus tinkamo sprendimo, ką daryti vietoj to, surizikavome. Susidėję daiktus – rudeninės striukės, lietaus striukės, megztiniai (toks garderobas vyravo liepos mėnesio atostogų bagaže), leidomės į kelią. Ir, žinoma, vos išvažiavus iš kiemo, prapliupo lietus :). Ką gi, atostogos nusimato drėgnokos 🙂 . Bet,  rizika pasiteisino. Nors oras atostogų metų buvo šaltas ir vėjuotas, o debesys kai kuriom dienom buvo labai dramatiški, lietaus mums teko minimaliai.

Iki Parnu kelionė neprailgo. Nakvynei pasirinkome nedidelius svečių namus Embrace guest rooms&apartments. Nakvynių pasirinkimas Parnu gana platus. Yra  nemažai SPA centrų, prabangių viešbučių ir vilų. Taip pat paprastesnių viešbutukų ir apartamentų. Nakvynės kainos Parnu mieste mums pasirodė gana nemažos. Man būtina sąlyga buvo pusryčiai, nes maisto gaminimui ir maisto parduotuvėms per šias atostogas nenorėjau skirti nei sekundėlės laiko.  Savo pasirinktais svečių namais likome patenktinti. Kambarys buvo patogus ir jaukus, pusryčiai skanūs, aptarnavimas malonus ir draugiškas. Vieta – apie 10 minučių pėstute iki centro ar iki jūros.

Parnu yra pagrindinis Estijos Baltijos jūros pakrantės kurortas, vadinamas Estijos vasaros sostine. Vasarą miestas sulaukia daug poilsiautojų, tiek pačių estų, tiek atvykusių iš svetur – daugiausia iš Suomijos, Švedijos, Rusijos. Šiuo metu turistų nebuvo tiek daug. Ir daugiausia, mūsų nuomone, iš Baltijos šalių. Lietuviškai kalbant tikrai girdėjome nemažai 🙂 . Kurorto centras nedidelis. Centrinė senamiesčio gatvė – Ruutli – skirta tik pėstiesiems. Tai rami gatvė, nėra triukšmingų kavinių ar didelių parduotuvių. Dauguma restoranų ir barų įsikūrę aplink pėsčiųjų gatvę esančiose gatvelėse. Miesto centrui žavesio suteikia dailūs mediniai namai, taip pat yra kelios dailios bažnyčios ir cerkvės. Pėsčiųjų gatvė atveda iki miesto vartų, už kurių nedidelis parkas su tvenkiniu, fontanu, pasivaikščiojimo takais ir netoliese esančia jachtų prieplauka.

Keliaujant miesto gatvelėmis link jūros man patiko grožėtis dailiomis  miesto vilomis. Daugelyje iš jų įsikūrę viešbučiai ar restoranai. Žinoma, mieste yra ir sovietinių laikų pastatų, kurie šiek tiek nedera su medinėmis kurortinę nuotaiką kuriančiomis vilomis. Taip pat yra ir šiuolaikinių, modernesnio dizaino pastatų. Patiko miesto  žaliosios erdvės ir parkai, žaluma ir dangų remiančios pušys. Daug dviračių takų.

Parnu paplūdimys – ilgas ir platus. Jūra labai ilgai ir toli visiškai negili. Paplūdimyje – dailūs suoleliai , vaikų žaidimų aikštelės. Išilgai paplūdimio veda pėsčiųjų ir dviračių takai, o dalyje paplūdimio – plytelėmis išklotas takas, skambiai vadinamas Parnu paplūdimio promenada. Oras šiluma nelepino, nes pūtė šaltas vėjas, tačiau sūnui tai netrukdė maudynėms. Vandens temperatūra buvo šiltesnė už oro.

Parnu paplūdimio pabaigoje yra užliejamos pievos. Virš jų yra padarytas medinis pasivaikščiojimo takas su apžvalgos bokšteliu – labai smagiai pasivaikščiojome šiuo taku.

Nuo jachtų uosto keliaujant palei Parnu upę, paplūdimio parku link jūros, priėjome akmeninį Parnu molą. Iki molo veda medinis takas. Šis molas driekiasi į jūrą net 2 kilometrus. Kai jūra labiau pakilusi, molas gali būti visiškai pasislėpęs po vandeniu, o kai nusekusi – juo galima nueiti net iki pat jo pabaigos. Tiesa, reikia būti atsargiems – akmenys slidūs ir vietomis nestabilūs. Mes molą radome beveik pasislėpusį po vandeniu, bet pavyko pasivaikščioti nedidele jo dalimi.

Vos 30 minučių kelio automobiliu nuo Parnu yra Soomaa nacionalinis parkas, siūlantis keletą pažintinių pėsčiųjų takų gamtos mylėtojams. Taip pat, parke galima plaukti baidarėmis ir kanojomis, užsisakyti ekskursiją į pelkę specialiais “pelkių batais“. Žinoma, jei tik mano kelionės maršrute atsiras galimybė pasivaikščioti po pelkę, aš būtinai norėsiu. Tad mes pasirinkome pažintinį 5 km ilgio taką per estišką pelkę. Koks nuostabus šis takas! Gamta keitėsi pamažu ir akį džiugino vis gražesni vaizdai. Yra keletas pelkinių ežerėlių, kuriuose galima maudytis. Vanduo juose vėsus, bet nėra labai geliančiai šaltas. Ežerėliai labai gilūs. Pelkė plati, žalia, samanas keičia gausūs mėlynių plotai. Medinių lentų takas per pelkę tobulas. Visas tako paviršius padengtas specialiu tinkleliu, kad nebūtų slidu esant lietui.

Pakelui iš Soomaa dar stabtelėjome atokesniame nuo Parnu paplūdimyje, nes sūnui būtinai reikėjo maudytis. Šalia yra laipynių parkas su įvairaus sudėtingumo trasomis ir nusileidimais lynu.

Parnu yra daugybė vietų skaniai pavalgyti. Pasidalinsiu, ką pasirinkome mes. Keliaujant iš miesto centro link jūros užsukome į jaukų restoraną Willa Wesset vienoje iš tų dailių vilų. Šis restoranas siūlo dailiai ir moderniai patiektus valgius. Sužavėjo lašiša, itin minkšta ir tirpstanti burnoje. Labai dailūs ir viliojantys desertai. Nepigus. Yra vaikų meniu.

Važiuojant iš Soomaa parko sustojome atokiau nuo miesto centro esančiame geriausiai vertinamame Parnu restorane Aleksandri pub. Patiekalai paprasti, nebrangūs, maistas skanus, porcijos didelės. Skanios sriubos – lašišų ir solianka.

Paskutinį vakarą vakarieniavome Parnu senamiestyje. Restoranėlis Vehverments Bar&Tostadas turi jaukų žalią kiemelį vasaros metu ir gražų itin spalvingą interjerą viduje. Patiekalai skirti dalintis, tad buvo smagu užsisakyti keletą rūšių ir visko ragauti.

Tiek mūsų įspūdžių iš Parnu. Čia nakvojome dvi naktis. Laiko užteko, nes oras nelabai tiko pagulinėjimams paplūdimyje. Esant karštam orui, dar norėtusi vienos dienos tiesiog poilsiui prie jūros. Na, o mes keliaujame toliau – į Saaremaa salą.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.