Du gruodžio šeštadienius Rumšiškių liaudies buities muziejus kvietė į Adventinį miestelį. Dažniausiai laukdami Kalėdų lankomės kalėdinėse mugėse, miesto aikštėse prie puošnių eglučių. O šį kartą Rumšiškių muziejus pasiūlė kiek kitaip laukti Kalėdų ir prisiminti senąsias tradicijas, kuomet eglutė būdavo puošiama tik Kūčių vakarą.

Miestelio aikštėje skambėjo retro muzika, o aplink esančiuose nameliuose vyko edukacinės programos ir pažintys su įvairiais amatais. Gintaro meistras, molinių indų dirbtuvės, medinių žaislų dirbtuvės, kalėdaičių ( plotkelių ) kepimas, meduolių kepimas ir dekoravimas.

 

Taip pat buvo galima užsukti į paštą užrašyti ir išsiųsti senovinius atvirukus, lieti žvakes ir patiems pasigaminti eglutės žaisliuką iš natūralių medžiagų. Tarpukario Lietuvos namuose turėjome šeimos fotosesiją pasipuošę to laikotarpio rūbais. Miestelio arbatinėje skaniai pavalgėme ir pasiklausėme pasakojimo apie senąsias Advento ir Kūčių tradicijas prie dailiai padengto kūčių stalo.

Keliaujant iš namelio į namelį atrasdavome vis naujų veiklų, laikas pralėkė nepastebimai ir tikrai ne visas veiklas suspėjome išbandyti. O ir nelabai norėjosi skubėti, juk pirmą kartą teko verti ant siūlelio šiaudus ir gaminti iš jų eglutės žaisliuką – puikus atsipalaidavimas ir pristabdymas ir taip per greit bėgančio laiko, ypač prieš šventes.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.