Vieną šiltą ir vėjuotą vasaros savaitgalį važiavome susipažinti su Žemaitijos sostine Telšiais. O pakeliui aplankėme ir keletą Žemaitijos piliakalnių, pasirinkdami, žinoma, didžiausius ir gražiausius. Visada smagu pasidairyti po žaliuojančią Lietuvą iš aukštai. O keliaujant per Žemaitijos piliakalnius atsiveria puikūs panoraminiai vaizdai.

Apšilimui prieš didžiuosius šturmavome vieną iš mažesniųjų – Bilionių piliakalnį. Šis nedidelis, miškų ir pelkių apsuptas piliakalnis priskiriamas kovų su kryžiuočiais laikotarpiui. Anksčiau buvo vadintas Švedkalniu arba Šventkalniu, o aplink esančios pelkės – Šventpelke.

Netoliese nuo Bilionių piliakalnio, šiek tiek pavažiavus žvyrkeliu, yra Aukštagirės apžvalgos bokštas. Šis neaukštas, 15 metrų bokštas stovi ant mišku apaugusio Aukštagirės kalno. Nors konstrukcija ir permatoma, bet saugiai atrodo ir nebuvo baisu užlipti net man, turinčiai aukščio baimę.

Aukščiausias Žemaitijos kalnas Medvėgalis turi dvi viršūnes – aukštesnioji yra aukščiausia Žemaitijos vieta, o žemesnioji – Pilies kalnas, kur stovėjo pilis.  Ši pilis buvo  pagrindinė tvirtovė, gynusi Žemaitiją nuo kryžiuočių. Nuo kalno atsiveria plati panorama, čia norisi pabūti ilgiau,pasigrožėti, pasvajoti, pailsinti akis ir atitrūkti nuo kasdienio skubėjimo.

Sprūdės piliakalnis man labai patiko savo forma – piliakalnį juosia net trys pylimų juostos. Legenda pasakoja, kad ant šio piliakalnio stovėjo kunigaikščio Sprūdeikio, Lietuvos karaliaus Mindaugo brolio, pilis.

Šatrija – viena gražiausių Žemaitijos kalvų, apipinta padavimais ir legendomis. Čia iš tolimiausių kampelių naktimis susirenka raganos, o pati kalva yra žemėmis užpilta bažnyčia. Archeologiniai tyrinėjimai rodo, kad kalvos viršūnėje stovėjo medinė pilis, o žmonės aplink Šatrijos kalvą gyveno jau nuo II amžiaus prieš Kristų. Čia taip pat buvo ir svarbiausias senojo lietuvių pagoniško tikėjimo centras, kuris sunyko įvedus Žemaitijoje krikščionybę.

Pasižvalgę po Žemaitijos platumas nuo gražiausių jos kalvų, važiuojame susipažinti su sostine Telšiais. Pakeliui mus lydi žydinčios pievos ir javais banguojantys laukai. Mūsų įspūdžiai iš Telšių jau netrukus kitoje pasakojimo dalyje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.