Jau seniai svajojau aplankyti Kemerų nacionalinį parką ir jame esančią Kemerų pelkę ( Kemeru tirelis ). Tai dar viena priežastis, kodėl šiam savaitgaliui pasirinkome Jūrmalą. Vos pusvalandis kelio nuo Jūrmalos ir mes jau Kemerų turizmo informacijos centre. Čia šio bei to pasiklausinėjome ir gavome žemėlapį lietuvių kalba.

Nuo informacijos centro veda neilgas pažintinis takas per juodalksnių liūną. Juo mes pradžioje ir pasivaikščiojome apšilimui prieš didijį Kemerų raistą. Medinis lentų takas smagiai vingiavo tarp medžių ir nors medžiai dar nebuvo sužaliavę, bet smagiai čiulbėjo paukščiai ir buvo gera pasivaikščioti. Paskui mes dar nuvažiavome prie šalia esančio Sloukos ežero ir pasižvalgėme nuo nediduko jo apžvalgos bokštelio. Yra takas aplink visą Sloukos ežerą, bet mes nelabai turėjome laiko –  planuose buvo didžioji Kemerų pelkė.

Didžioji Kemerų pelkė yra net 8000 metų senumo. Per ją nutiestas lentų takas leidžia susipažinti su šia pelke ir pasigrožėti savitu pelkės kraštovaizdžiu. Atvykus radome erdvią mokamą automobilių stovėjimo aikštelę ir nuo jos gražiu pušynu keliavome link pelkės. Visur yra rodyklės, pasiklysti nėra kur. Netrukus miško takelį pakeičia lentų takas ir mes jau keliaujame pelke.

Per Kemerų pelkę veda du keliai – mažasis ( 1,5 km ) ir didysis ( 3,7 km ). Abu takai yra žiediniai, tiesiog pasirinkę trumpesnį, anksčiau pasuksite atgal. Labai rekomenduoju rinktis didijį ratą. Kuo toliau ėjome į pelkę, tuo gražesni vaizdai buvo aplinkui. Aplink mus buvo žemos pušelės ir samanos, o einant toliau atsirado dailūs pelkiniai ežerėliai. Ši pelkės dalis yra pati gražiausia, trumpasis ratas prie pirmų gražiųjų ežerėlių jau suka atgal, o didysis veda tolyn. Eidami didžiuoju ratu, prieisite apžvalgos bokštą, nuo kurio ši pelkė ir jos ežerėliai man atrodė kaip iš pasakos.

Eiti mediniu taku lengva. Takas neplatus, tad yra įrengtos aikštelės prasilenkimui. Taip pat – suoleliai poilsiui. Tiesa, rašoma, kad drėgnu oru tako lentos slidžios, tad reikia būti atsargiems. Man labai patiko gamtos spalvos pelkėje, o mes buvome balandžio pradžioje, kai dar nėra daug žalumos. Tikiu, kad ši pelkė savaip graži visais metų laikais. O ežerėliai – tiesiog fantastiški, kai kurie jų turi ir mažytes saleles su jose augančiomis mažutėmis pušelėmis.

Kemerų nacionaliniame parke yra dar daug ką pamatyti, tad jo žemėlapį su lankytinomis vietomis taip pat pasidedu kitam kartui.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.