“Pati geriausia diena! Pats puikiausias žygis!“ – taip kalbėjo sūnelis po šio žiemos žygio. Įraudusiais skruostais, pavargęs, bet laimingas. Diena buvo nešalta ir važiuojant miesto gatvėmis atrodė tokia šiek tiek pilka ir niūri. Bet miške buvo gaivu ir balta, labai daug sniego ir visiška ramybė. Ir, atrodo tokioje ramioje ir gilioje žiemoje, mes girdėjome čiulbant paukštelius. Kas išdavė, kad šiame miške ir viduržiemį verda gyvenimas.

Dūkštos pažintiniu taku esame keliavę vasarą, apie tai rasite paspaudę ant šios nuorodos. Labai smagu stebėti, kaip vietovę pakeičia metų laikas. Šį kartą atvažiavome į stovėjimo aikštelę prie Buivydų piliakalnio. Nuo jo leidomės mišku link Dūkštos upelio. Neplanavome apeiti viso žiedinio maršruto, nes jis pakankamai ilgas ir sudėtingas. Bet vėliau, įkvėpti gamtos grožio ir malonumo būti žiemą miške, įveikėme visą maršrutą. Smagu bristi per sniegą, klausytis paukščių balsų ir upelio čiurlenimo, pasisveikinti su kitais žygeiviais. O kur dar karšta arbata bei sausainiai, kurie tampa gerokai skanesni, kai esi gamtoje.

Buvo labai įdomu, kokį rasime Dūkštos upelį žiemą. Upelis buvo sraunus, gyvybingas ir šniokščiantis tarsi kalnų upė. Einant jo pakrante, klausantis vandens čiurlenimo ir žiūrint į tuos upės vagoje stūgsančius apsnigtus akmenis, jaučiausi lyg vaikščiočiau kokioj Narnijoj 🙂 .

Einant taku įveikėme ne vieną statų pakilimą ir nusileidimą apsnigtais laipteliais, tad reiktų įsivertinti prieš einant, ar esate tam pasiruošę. Sūnelis be problemų sunkiausias atkarpas įveikinėjo sėdomis, po truputi slinkdamas žemyn. Dėmesio, kas norėsite eiti šiuo maršrutu artimiausiu metu – sausio 17 dieną buvo pradėti tilto ties Bradeliškių piliakalniu remonto darbai ir šis tiltas yra laikinai uždarytas. Visą informaciją rasite Neries regioninio parko internetinėje svetainėje.

 

Žiema dar tik įpusėjo, gal  suspėsime susiorganizuoti dar vieną kitą žygį. O kaip jūs, ar mėgaujatės žiema, ar jau laukiate pavasario?

dav

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.