Kaip labai mums reikia šviesos ir spalvų, įspūdžių ir renginių. Kažko dar nematyto, neragauto, užburiančio. O ypatingai tuo prieššventiniu laikotarpiu, kai norisi pasakos, stebuklų, ypatingų skonių ir potyrių. Tokios mintys mane aplankė, vieną gruodžio šeštadienį apsilankius Pakruojo dvare. Nuo lapkričio pabaigos iki pat sausio 6 dienos Pakruojo dvaras kviečia į šviesos festivalį “Didieji Kinijos žibintai“. Šis festivalis pirmasis toks Baltijos šalyse ir tikiu, kad bus ir kitais metais. Nes tikrai susilaukė didelio populiarumo, o mano sūnus, vos pamatęs šio renginio reklamą, iškart susižavėjo ir būtinai norėjo apsilankyti.

Didelėje Pakruojo dvaro teritorijoje žiba daugiau nei 20 teminių šviesos instaliacijų, sukurtų iš tūkstančių lempučių ir tapyto šilko audinio. Jas keletą savaičių kūrė iš Kinijos atvykusių meistrų komanda. Įspūdingiausia ir didžiausia instaliacija – 40 metrų ilgio drakonas. Jis judina galvą bei leidžia dūmus iš nasrų.

Kitos instaliacijos irgi labai įspūdingos. Visos skirtingos ir labai ryškios. Drambliai, pandos, vabzdžiai,  pingvinai. Kalėdų senio namelis, saldainiai, dovanos ir elniai. Prie pagrindinio dvaro įėjimo lankytojus pasitinka didysis drakonas ir Kinijos kariai bei arkliais kinkytas vežimas. Kitos instaliacijos išsidėsčiusios toliau. Jas visas apėjome ratu, vaikščiodami po dvaro teritoriją. Oras buvo geras, spaudė lengvas šaltukas. Žmonių buvo labai daug, tačiau dvaro teritorija didelė, instaliacijos išsibarsčiusios, tad didelės grūsties nebuvo. Gal tik šviečiančių širdžių tunelis buvo labai jau pilnas žmonių, nepavyko padaryti jo nuotraukos. Dėl fotografavimo – labai daug kas nori nuotraukos savo paties šalia šviečiančių instaliacijų. Bet tokios nuotraukos nelabai pavyks – žmogus šviečiančių figūrų fone bus per tamsus. O fotografuojant su blykste nesimatys šviesos figūrų grožio. Tad geriau fotografuoti vien šviesos instaliacijas.

Į Pakruojo dvarą mes atvykome apie 15 val. dienos. Viena iš automobilių stovėjimo aikštelių jau buvo pilnutėlė, bet kelios kitos dar laisvos, tad su automobilio parkavimu bėdų nebuvo. Išvykstant po 19 val. visos aikštelės buvo pilnutėlės, o taip pat ir gatvė, vedanti link dvaro. Prie įėjimo buvo dvi eilės – viena perkantiems bilietus, kita – su internetu įsigytais bilietais. Mes stojome į internetinių bilietų eilutę ir čia šiek tiek užgaišome. Nes tikrinantiems vaikinams strigo telefonai, kuriais skanavo bilietus. Dvaro teritorijoje buvo  nedidelė mugė, kur nusipirkome gardžių sūrių ir pyragų ( lietuviškų 🙂 ). Pasukus į dešinę nuo didžiojo drakono, buvo  galima pavalgyti karštųjų lietuviškų patiekalų, o pasukus į kairę radome Rytų skonių salę. Kol dar buvo šviesu, užsukome į Rytų skonių salę pavalgyti, o išėjus jau temo, netrukus suskambo būgnai ir buvo užžiebti žibintai.

Lauke įrengtoje scenoje buvo rodomas spektaklis bei artistų pasirodymai. Rytų skonių salėje nedidelėje scenoje buvo šokami šokiai, o vaikučius vaišino mandarinais. Renginio metu buvo atviros ir kitos dvaro erdvės. Veikė bitininkų krautuvėlė, siuvimo ateljė, vaistininko kabinetas, parfumerio dirbtuvės. Visur buvo labai daug žmonių, tad ten labai neužtrukome, nes Pakruojo dvaras vertas atskiro apsilankymo, o šįkart mes atvažiavome pažiūrėti žibintų festivalio.

Didieji Kinijos žibintai mums tikrai patiko. Nuotraukos tikrai neatspindi viso šviesos instaliacijų grožio. Galbūt labiau tikėjausi iš mugės, kuri buvo labiau lietuviška nei rytietiška. Bei tikrai daugiau tikėjausi iš Rytų skonių maisto erdvės. Bet tai tik pirmas festivalis, o, kaip ir minėjau, tikiu, kad bus ir antras 🙂 .

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.