Į Jelgavą šią vasarą važiavome jau antrus metus iš eilės. Ir labai tikėtina, kad tai taps tradicija ir mes vyksime ten ir kitais metais, jei tik atrasime laiko. Girdėjau nuomonių, esą Jelgava nuobodi ir nėra ten kas veikti. Nuomonių gali būti įvairiausių, bet šis miestas turi ką parodyti atvykusiems, puikiai tvarkosi ir gražėja. O dukart metuose turistų srautus pritraukia čia vykstantys festivaliai – vasarą smėlio skulptūrų, o žiemą – ledo skulptūrų.

Žiemą Jelgavoje dar neteko lankytis, o štai vasaros smėlio skulptūrų parko šiemet ir vykome apžiūrėti. Pats festivalis vyko birželio mėnesį. Tema buvo “Pasaulio gyvūnai“. Menininkai iš įvairių šalių konkursui sukūrė 15 smėlio skulptūrų, buvo sunaudota apie 1000 tonų smėlio. Festivalio metu mieste šurmuliuoja mugės, vyksta koncertai, galima stebėti kaip kuriamos smėlio skulptūros bei būna įrengtos kūrybinės smėlio dirbtuvės vaikams. Bet žinote, koks yra didžiausias viso šio renginio smagumas? Ogi tas, kad smėlio skulptūros po festivalio yra paliekamos ir būna atviros lankytojams visą vasarą. Tad mes, negalėdami nuvykti festivalio metu, nuvažiavome vieną rugpjūčio savaitgalį. Šeštadienio rytą Pašto saloje įsikūręs smėlio skulptūrų parkas dar buvo tuščias (mes atėjome vos atsidarius), tad visos grožybės buvo skirtos tik mums vieniems.

Pristatau Jums skulptūras nugalėtojas. Pirmąją vietą lamėjo skulptūra “Raudonoji knyga“, autorius Aleksandr Skarednov.

Antroji vieta skulptūra “Gyvatės“, autorius Jakub Zimacek.

Trečioji vieta skulptūra “Draugystė“, autorius Oleksiy Poda.

Dar buvo komisijos simpatijų prizai.

“Apkabink bitę“ ( Inese Valtere )

“Aristokrato pusryčiai“ ( Andrey Kokorin )

“Mama“ ( Andrey Molokov ). Ši labai miela, tiesa?

Lietuvių menininkas Martynas Gauba ir jo skulptūra “Meilė“ pelnė bendrovės Gjensidige simpatijų prizą.

Na o mes vienbalsiai pirmąją vietą skyrėme skulptūrai “ Lapės XXI – ame amžiuje“ ( Ivan Loktiukhin ). Žavinga, sutinkat?

Apžiūrėję smėlio skulptūras, ėjome kavos ir pyragaičių. Pašto saloje, dailioje rotondoje, yra kavinė. Būtinai paragaukite pyragaičių, kurie ne tik dailiai atrodo, bet ir yra labai skanūs.

Šalia Pašto salos yra antroji miesto sala – Pilies sala. Tolimiausiame salos gale yra Lielupės užliejamos pievos – saugomas gamtos draustinis. Šiose pievose ganosi apie 50 laukinių arklių, o jiems stebėti šiemet pastatytas ir medinis apžvalgos bokštas. Mums pasisekė, nes laukiniai arkliai tądien buvo smalsūs ir visas jų būrys atėjo taip arti žmonių, kad buvo galima juos paglostyti. Arkliai buvo ramūs, draugiški ir taikūs. Sūnelio džiaugsmui nebuvo ribų, arkliai paliko didesnį įspūdį net už smėlio skulptūras 🙂 .

Pakeliui namo užsukome į Dobelės miestelį. Vis planuoju jame apsilankyti pavasarį, kai žydi alyvos, nes Dobelėje yra didelis alyvų sodas. Bet kol kas planai ir lieka planais… Dobelėje apžiūrėjome centrinę miestelio aikštę  su fontanu – šuliniu bei Dobelės pilies griuvėsius.

Tiek apie šių metų kelionę į Jelgavą. Pernai metų kelionę rasite paspaudę ant šios nuorodos. Iki pasimatymo Jelgava, tikiuosi apsilankyti kitais metais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.