Artėjant mano kasmetinei nelaukiamiausiai progai – Gimtadieniui, dairėmės, kur čia ta proga išlėkus papramogauti kelioms dienoms. Pagal mūsų norimą laiką ir bilietų kainas pasirinkome Kopenhagą. Pigiausi bilietai į vieną brangiausių Europos miestų 🙂 . Betgi pirma reikia susimokėti už bilietus, o apie kitas kelionės išlaidas tuo tarpu galima ir negalvoti 🙂 . Taigi, labai ankstyvą spalio pabaigos šeštadienio rytą, mes leidžiamės Kopenhagos oro uoste.

Kopenhaga – didžiausias Danijos miestas ir Danijos sostinė, įsikūrusi Zelandijos saloje Baltijos jūroje. Ji taip pat yra ir viena seniausių Europos sostinių ir karališkųjų miestų.

Oro uoste mes įsigyjame Kopenhagos miesto kortelę, kuri galioja daugelyje miesto lankytinų objektų, taip pat įskaičiuotas nemokamas transportas mieste (metro, autobusai, traukiniai). Kortelę galima įsigyti 24/48/72 valandoms ir net ilgesniam laikui. Su suaugusiojo kortele visur nemokamai eina du vaikai iki 9 metų. Užbėgdama į priekį pasakysiu, kad, turint šią kortelę, mums papildomai nekainavo nei vienas lankytinas objektas ar muziejus. O taip pat nemažai važinėjome ir miesto transportu, tad mums kortelę įsigyti tikrai buvo verta. Kainos ir informacija šiame internetiniame puslapyje.

Iš Kopenhagos oro uosto traukiniu važiuojame į centrinę traukinių stotį miesto centre. Kopenhagoje tikras ruduo. Apniukęs, pilkas ir darganotas. Bet nešalta 🙂 .

Dar ankstyvas rytas. Snaudžiantys dviračiai prie Kopenhagos traukinių stoties.

Taigi, kaip ir minėjau, Kopenhaga vienas brangiausių Europos miestų. Teko skaityti, kad užima 7 vietą Europos ir 15 vietą pasaulio brangiausių miestų sąraše. Tą pajutome ieškodami vietos nakvynei. Viešbučių kainos mums pasirodė nepriimtinos. Tada dairėmės apartamentų per Airbnb sistemą. Net kelis išsirinkome ir bandėme užsakyti, bet mus atmetė. Mat šeimininkams pasirodė nepatogus mūsų atvykimo laikas arba jie patys tą savaitgalį planavo būti namie 🙂 Taip, šiek tiek pasiblaškę, mes užsisakėme kambarį populiariame hostelyje pačiame miesto centre. Taip, su dviaukštėmis lovomis 🙂 Bet – su privačiu vonios kambariu.

Ankstyvą rytą kambario dar negavome, tad pasidėjome daiktus hostelyje esančiose saugojimo spintelėse ( 5kr – 1 val ). Hostelio aplinka jauki, su dideliu baru, poilsio zonomis gyventojams, didele virtuve bei valgomuoju. Urban House Copenhagen.

Pasidėję daiktus, išeiname į apniukusį ir šlapią miestą. Miestas šeštadienio rytą dar neatsibudęs. Mes atsispyrėme pagundai gerti kavą lėktuve, oro uoste ir net traukinių stotyje. Tad dabar jau pats laikas kavai ir pusryčiams. Jautri išalkusio mano vyro uoslė gana greitai suranda kepyklėlę su bandelėmis ir kava.

Atostogos prasideda, labas rytas Kopenhaga 🙂 .

Po pusryčių Kopenhagos dangus nei kiek neprašviesėjo, tad mes nusprendžiame važiuoti į vieną tolimesnių ir po stogu esančių mūsų suplanuotų aplankyti objektų.

Nacionalinis akvariumas Žydroji planeta yra didžiausias šiaurės Europoje – talpina 7 milijonus litrų vandens. Akvariume gyvena daugiau kaip 20 000 gyvūnų.

Savaitgalio ryte link akvariumo traukia nemažai žmonių. Turistų ir danų šeimų su vaikais .

Akvariumas turi kelias temines zonas, į kurias patenkama iš apvalaus viestibiulio. Tropikų miškas, vandenyno pasaulis, šiaurės jūros ir ežerai, tropikų upės ir ežerai. Akvariumas labai patiko mums visiems. Berniukas buvo sužavėtas. Savaitgalį dar vyko pasirodymai vaikams, žinoma danų kalba, bet argi tai svarbu? 🙂 Taip pat vaikams yra zona, kur su instruktoriumi gali rankytėmis pažvejoti po jūrų dugną, paliesti kriaukles ir net jūrų žvaigždes. Akvariume užtrukome iki pat pietų. Ten yra ir restoranas, o taip pat zona, kur yra stalai atsinešusiems savo maistą (ten daugiausia žmonių, laisvų vietų nėra).

Po akvariumo metro važiavome atgal į miesto centrą. Beje, metro vagono priekyje yra didelis langas, per kurį matai visą kelią (kuris veda tiek lauku, tiek tuneliais), o prie to lango išpiešti traukinio valdymo mygtukai. Spėkit, kur būriuojasi visi vagone esantys vaikai? 🙂

Oras per tą pusdienį, kurį praleidome akvariume, nei kiek nepagerėjo. Sūnelis primena, kad jau pietų metas. Papietaujame vienoje iš tų įstaigų, kurių paprastai vengiame – Burger king ar panašioje, net nepamenu kurioje tiksliai. Tik kad buvo greitai ir labai stipriai neištuštino mūsų piniginių.

Po pietų einame į H.K.Anderseno muziejų. Muziejus labai gražiai įrengtas. Einant ratu, aplankome  spalvingas Anderseno pasakų dekoracijas su garso ir šviesų efektais. Mes šį ratą, sūnelio pageidavimu, apėjome dukart 🙂 .

Visai šalia šio muziejaus – pėsčiųjų gatvė Stroget. Tai viena ilgiausių pėsčiųjų gatvių Europoje ( 1100 metrų ) ir didžiausia prekybinė zona Kopenhagoje. Nors oras ir reto bjaurumo, šią šeštadienio dieną čia pilna žmonių. Truputi pasivaikštome šia šurmuliuojančia gatve pilna įvairiausių parduotuvių.

Ir, jei esate su vaikais, tiesiog neįmanoma neužsukti į labai didelę ir labai spalvingą Lego parduotuvę. Kad pirksime Lego, žinojau dar prieš vykstant į Kopenhagą. Apdairiai palikau vietos vidutinio dydžio Lego dėžutei cabin size dydžio lagamine. Tik galvojau, kad suvenyrus pirksime paskutinę dieną. Bet, ar įmanoma išeiti iš šios parduotuvės tuščiomis? 🙂 .

Gal jau būtų pats laikas grįžti į mūsų hostelį, pasiimti daiktus iš saugyklos ir įsikurti kambaryje? Mūsų hostelis neturi registratūros. Į elektroninį paštą gauname kodą, kurį surinkus ir turės atsiverti mūsų kambario durys. Viskas pavyksta sėkmingai, kambarį surandame, įėjimo kodas veikia. Kambarys švarus ir tvarkingas, sūnelis džiaugsmingai išsirenka lovą antrame aukšte (laimė –  lova su tvorele) .

Vakare oras pasidaro neįtikėtinai bjaurus. Mes gyvename visai netoli Tivoli parko, tad neatsispiriame pagundai nueiti pasidairyti. Šiandien tik apžvalgai. Nes oras per daug bjaurus pramogauti, o ir esame per daug pavargę po ankstyvo skrydžio ir ilgos dienos. Mūsų Kopenhagos kortelė leidžia mums lankytis parke kasdien, tad rimtesnį apsilankymą planuojame kitą dieną.

Parkas išpuoštas Helloween šventei. Daug šviesų, veiksmo ir triukšmo. Rūko ir lietaus. Ir nors viskas atrodo labai chaotiškai, tai tikrai užburiantis pasakų pasaulis, sugrąžinantis į vaikystę. Stebina žmonių kiekis tokiu bjauriu oru. Žmonių neįtikėtinai daug. Ir labai daug būtent danų su šeimomis. Vaikai be kepurių, be šalikų. Danams nėra blogo oro, šypsenos veiduose šviečia, visi laimingi. Na o mes, gerokai sušlapę ir susisukusiom galvom, grįžtame į savo hostelį. Sūnelis truputį nusivylęs, bet jam pažadame atrakcionus rytoj. Gal oras pasitaisys?

Po vakarienės hostelio valgomajame (atsivežėme šiek tiek maisto iš Lietuvos bei užėjome į netoliese esančią parduotuvėlę), krentame miegoti. Iki rytojaus, Kopenhaga, ryt norėčiau tavimi pasigrožėti be lietaus 🙂 .

2 mintys apie “Ruduo Kopenhagoje. Pirma diena.

    1. Gal nevisada? Mes buvom spalio pabaigoje, tai radom visišką rudenį. Bet užtai Tivoli buvo pasipuošęs Halloween šventei 🙂 .

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.