Šiandien rytas išaušo apsiniaukęs ir net šiek tiek purškė lietus. Visas dienas džiuginusi saulėtais orais, Roma leido suprasti, kad ir čia jau ruduo. Lietus šiandien mūsų negąsdino, nes šią dieną buvome iš anksto suplanavę lankyti Vatikano muziejų. Bilietus į muziejų nusipirkome iš anksto internetu. Taip išvengėme tikrai ilgos eilės, nusidriekusios palei Vatikano sieną prie įėjimo į muziejų. Perkant bilietus, reikia pasirinkti laiką, kada atvyksi. Mes savo pasirinktu laiku, 9:30, be jokių eilių įeiname į Vatikano muziejus.

Taigi, esame viename didžiausių ir turtingiausių pasaulio muziejų. Vatikano muziejų kompleksą sudaro 14 atskirų muziejų. Apeisite juos visus paeiliui, sekdami nuorodas, o vieną paskutinių pasieksite pagrindinį muziejaus objektą – Siksto koplyčią. Muziejuose galima užtrukti visą dieną ir jos dar neužteks, norint atidžiai apžiūrėti visus muziejaus turtus. Nežinau net, ar tai įmanoma. Mes ėjome iš salės į salę ir didžiausią įspūdį darė ne atskiri objektai, bet visa visuma, puošnumas ir didybė.

Raffaello kambariai

Nuostabių gobelenų galerija.

Labai graži žemėlapių galerija.

Einant iš galerijos į galeriją, galima išeiti į balkonėlį ar vidinį kiemelį įkvėpti tyro oro.

Apniukusios Romos panorama iš Vatikano muziejaus.

Siksto koplyčioje griežtai draudžiama fotografuoti ir filmuoti. Stoviu užvertusi galvą į lubas ir bandau pajusti šios akimirkos didybę. Keturis metus Michelangelo tapė savo šedevrą “Pasaulio sutvėrimas“. Dirbo dieną ir naktį, niekur neišeidamas, vienui vienas. Susirietęs, atsigulęs, užsilipęs ant pastolių. Tamsoje prisitaisęs ant kaktos žvakę, o vaškas ir dažai varvėjo jam ant veido. Sunku įsivaizduoti , kaip vienas žmogus galėjo sukurti visa tai. Ant pagrindinio altoriaus sienos taip pat Michelangelo kūrinys – “Paskutinis teismas“. Mintys nuo Michelangelo nukrypsta į popiežių konklavą. Kur jie čia susėda, kur tas židinys kur degina balsus? Kažkur tarp žmonių minios nuneria mano vaikas, bėgu gaudyt jį, paskui vėl įsijausti į visa tai, ką dabar matau prieš akis.

Siksto koplyčia baigiame savo apsilankymą Vatikano muziejuose. Čia dar yra ir didelės suvenyrų parduotuvės, kur šiek tiek  užtrunkame, kol visi išsirenkame norimus suvenyrus.

Išeinant iš muziejaus, leidomės įspūdingais spiraliniais laiptais.

Išėję iš muziejaus, einame pavalgyti į tą pačią puikią piceriją, kurioje buvome vakar. Neskubame, nes norisi pailsėti, o be to – lauke lyja lietus.

Pavalgius ir pailsėjus, lietus nustoja. Tik visiškai apsiniaukę, visas miestas skendi migloje. Bet nelyja ir yra šilta. Sėdame į metro ir važiuojame iki Popolo aikštės. Iš jos laiptais kylame į Pincio kalvą. Romoje ruduo. Drėgnas ir ūkanotas, bet toks šiltas, kad galima nusiprausti fontane ir pasisupti lauko karuselėje 🙂 .

Rudeninė Romos panorama nuo Pincio kalvos apžvalgos aikštelių.

Nuo Pincio kalvos nusileidžiame prie Ispanijos laiptų.

Dar šiek tiek pasivaikštome šlapiomis vakarėjančio miesto gatvėmis ir keliaujame namo. Jau laikas poilsiui. Labai tikiuosi, kad oras rytoj bus giedresnis, nes esu šį bei tą numačiusi, jei tik pavyks susitarti dėl mano idėjos su šeima.

Vakare sugrįžus namo, mama su berniuku prigulė pailsėti, o mudu su Dalium nulėkėm šio bei to nupirkti į artimiausią parduotuvę. Sugrįžus, mama su sūneliu pranešė, kad buvo žemės drebėjimas – jiems judėjo lova bei siūbavo atviras langas. Na, pagalvojau, nuovargis ir įspūdžiai susuko galvas. Bet įsijungus televizorių, abejonių neliko – žemės drebėjimas tikrai buvo, maždaug 100 km nuo Romos.

Šiek tiek vėliau sėdėjome virtuvėje, šį tą gurkšnojome, aš užsirašinėjau dienos įspūdžius į savo užrašinę. Ir pajutau, kad man taip pat sukasi galva – susvyravo mano kėdė, pradėjo siūbuoti virtuvės lempa. Žemės drebėjimas, antrasis smūgis. Jausmas labai nemalonus. Kelios sekundės iki panikos. Pasiėmiau ant rankų vaiką ir jau beveik norėjau bėgt į lauką, nes ten saugiau.  Vėliau, viskam nurimus, ėjome miegoti.

Naktis buvo rami. Ir galvojau aš ne apie žemės drebėjimą, o apie rytojaus planą, kurį, tikiuosi, pavyks įgyvendinti :).

5 mintys apie “Roma. Vatikano muziejus.

  1. Sveiki, gal galite pasakyti iš kur pirkote bilietus į Vatikano muziejų? 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.