Tikiu, ne man vienai prailgo ši ilga bei ganėtinai drėgna ir niūri žiema. Tad, pagaliau leidus darbams, gripams ir orams, suplanavome savaitgalio kelionę į Klaipėdą. Orai, tiesą sakant, buvo dviprasmiški, bet puikių orų belaukiant ir gegužės mėnuo netruks ateiti. Taigi šis vasario savaitgalis puikiai tiko išvykai, kurios datą dar nulėmė ir tą savaitgalį vykęs Klaipėdos šviesų festivalis. Apie pernai vykusį festivalį skaičiau gerų atsiliepimų, tad šiemet norėjau viską pamatyti pati.

Dvi nakvynes užsakėme šiuose apartamentuose. Mums trims jie puikiai tiko: tvarkingi, ramioje vietoje, bet tuo pačiu ir visai šalia lankytinų objektų. Taigi visur vaikščiojome pėstute.

Klaipėdoje būnu beveik kasmet, bet tik pravažiuojant, pakeliui į kažkurį pajūrio kurortą.  Tad man Klaipėda buvo labai malonus atradimas. Nors dangus buvo apniukęs, o miestas skendėjo pilkame rūke, vaikščiojome po jį neskubėdami ir grožėdamiesi senamiesčiu ir Danės krantine.

Danės krantinė

img_0894-1

img_0936-1

Meridianas.

img_0897-1

img_0904-1

Krantinė link kruizinių laivų terminalo.

img_0702-1

img_0662-1

Snaudžiantys laivai terminale.

img_0685-1

img_0689-1

Prie kruizinių laivų terminalo esančiame viešbutyje Old Mill hotel veikia restoranas Rozmarinas. Čia skaniai papietavome. Meniu yra skanių picų, taip pat jų gamybos lakštinių su įvairiais padažais.

img_20170217_164030_fotor_collage

Ar esate kada vaikštinėję po Klaipėdą ieškodami skulptūrų? Puiki ekskursijos programa, net yra išleistas specialus žemėlapis su pažymėtomis skulptūromis ir jų aprašymais. Mes visų nesuradome, bet aptikome tikrai nemažai.

Skulptūra “vaikystės svajonė“ kruizinių laivų terminale.

img_0695-1

Keturių vėjų skulptūra.

img_0700-1

Undinėlės skulptūra Danės upės krantinėje.

img_0926-1

“Kaminkrėtys“, ant vieno iš senamiesčio namų stogo, “Puodynė su pinigais“, “Meilės medis“ ir “Laimės saga“.

img_0911_fotor_collage

Mums labiausiai patikusios: “Katinas džentelmeno veidu“

img_0891

img_0861-1

Skulptūra “Slibinas“, įamžinanti vieną iš Klaipėdos miesto atsiradimo legendų.

img_0883_fotor_collage

Ir nuostabusis “Stebuklingasis peliukas“. Aplink skulptūrą juosta su burtažodžiais “Mintis paversk žodžiais, žodžiai taps stebuklais“. Peliukas pildo norus, tereikia pašnibždėti jam į ausį. “Mielas peliuk, norėčiau, kad visas pasaulis būtų padarytas iš ledų, ir galėčiau skanauti jų kiek tik noriu, kiek tik noriu“ –  kuo garsiau šnibžda peliukui į ausį sūnus.

img_0889-1

Noras apie ledus išsipildė. Nors ir ne visas pasaulis, bet porcija buvo didelė :). Ledų ir pyragų skanavome Anikės kavinėje, esančioje Teatro aikštėje.

img_20170218_205955_fotor_collage

Žinoma, nuvažiavome ir į pajūrį. Prie Olando kepurės skardžio, kur dar nebuvau buvusi, ir būtinai dar sugrįšiu vasarą.

img_0942-1

img_0948-1

img_0952-1

img_0951-1

img_0973_fotor_collage

Dar noriu rekomenduoti pora labai gardžių vietų Klaipėdoje. Šeštadienio rytą pusryčiavome La maison du croissant kavinėje, turgaus gatvėje. Labai jauki aplinka, gardūs raguoliai, puikiai iškepti kiaušiniai su šonine.

img_0875_fotor_collage

Šiuo metu geriausiais Klaipėdoje restoranais vadinami Momo Grill ir Monai. Abu to paties virtuvės šefo. Skaičiau apie abu, kad būtina rezervuoti staliuką iš anksto. Nerezervavome. Ir vietų šeštadienio popietę negavome, patys kalti. Bet Monai ruošia sekmadieninius vėlyvuosius pusryčius – Brunch. O ir gyvenome mes visai šalia. Tad rezervavome staliuką (kitaip papulti jokių šansų) ir sekmadienį pusryčiavome karališkai.

img_20170219_121805_fotor_collage

Vakare Klaipėdoje šurmuliavo ir švietė  šviesų festivalis. Turėjome atsispausdinę festivalio programėlę, kur buvo aprašyti visi objektai.  Vienas objektas buvo gerokai toli nuo centro – važiavome automobiliu į Šv. Juozapo Darbininko bažnyčią.

“Jei Mikelandželas būtų tapęs Klaipėdoje. Siksto koplyčia“. Tikrai gana įspūdingas objektas. Rudenį galvą užvertusi žiūrėjau į originalą, bet negalėjau nufotografuoti. O dabar turiu ir nuotrauką :).

img_0976-1

Visi kiti šviesų festivalio objektai buvo išsidėstę miesto centre, apeinami pėsčiomis.

Kultūros labirintas aikštelėje prie pilies muziejaus.

img_0738-1

Šviesos instaliacija “Reflexio“ pilies muziejuje. Atėjome renginio pradžioje, tad buvome pirmieji lankytojai. Vėliau, žinau, prie šio objekto nusidriekė eilė. Reikėjo pirkti bilietus ( 2 eu ), tie patys galiojo ir į Gintaro kambarį.

Nusiavus batus ir apsiavus apsaugas, ėjome veidroniniu paviršiumi skambant įvairiems gamtos garsams, tai užgęstant tai įsižiebiant šviesoms.

img_0725_fotor_collage

Gintaro kambarys Jono kalnelio požemiuose. Prie šių požemių teko pastovėti eilutę, ir mano vyrai jau buvo pradėję bambėti (abu!), bet pasiūlius eiti suvalgyti ledų, kol aš apsilankysiu ramiai be jų, aprimo (nors vienam iš jų tai ir pasirodė visai nebloga mintis 🙂 ). Vaikštant tamsiuose požemiuose buvo galima stebėti šviesų instaliacijas apie gintaro formavimasi. Šiaip ganėtinai įspūdinga, bet man įspūdį gadino masė žmonių ir jaudulys, kad kažkur pamesiu į priekį skubantį ir man iš akiračio vis pradingstantį vaiką.

img_1017_fotor_collage

Šeimų erdvė Karlskronos aikštelėje. Čia praleidome nemažai laiko… Nes buvo karuselė, krosnyse kepė čirvinius blynus, pardavinėjo obuolių/aviečių sultis, galima buvo vaikus pavežioti laiveliuose ir išsiųsti linkėjimus iš Klaipėdos. O dar rinkosi penktadienį vakare vykusio šviečiančių šunų parado dalyviai. Kaip gražiai ir išradingai buvo pasipuošę šuniukai ir jų šeimininkai, šviečiantys kaip kalėdinės eglutės.

img_0753-1

img_0776_fotor_collage

Danės skvere vyko muzikos ir šviesos projekcija “Stebuklingasis miškas“. Šviesos ir lazeriai šoko medžiuose, tikrai buvo įspudingas reginys. Bet dėl mano fotografavimo įgūdžių stokos, nesigavo nei viena padori nuotrauka.

Apšviestas Meridianas.

img_0998-1

Teatro aikštė ir Anikės skulptūra.

img_0777-1

Ypatingai graži buvo Turgaus gatvė.

img_0786-1

img_0799-1

img_0809_fotor_collage

Beieškant objektų, teko paklaidžioti jaukiomis Klaipėdos senamiesčio gatvelėmis

img_1038-1

Vienas iš sunkiau surastų, labai patikęs berniukui – “R10K“. Kubas, padarytas iš daugybės raudonų virvelių. Įėjus vidun,  girdisi meditaciniai varpelių garsai.

img_1039

img_1052-1

Šviesos instaliacija “Dvipusis“

img_0817-1

Audiovizualinė instaliacija “Seka“

img_20170218_215529_fotor_collage

Tokie mūsų įspūdžiai iš savaitgalio Klaipėdoje. Planuoju dar sugrįžti vasarą. Pasivaikščioti po senamiestį ir krantinę, ieškoti skulptūrų, aplankyti jūrų muziejų, Olando kepurę, dinozaurų parką ir zoologijos sodą.

Iki pasimatymo, Klaipėda!

img_0731-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama

3 thoughts on “Savaitgalis Klaipėdoje. Klaipėdos šviesų festivalis.

  1. Tai vaikščiojome panašiais takais 🙂 Poros instaliacijų neieškojome, nes nelabai orientavomės. Būtų buvęs gerai žemėlapis su visais renginio taškais. Dar buvome delfinų pasirodyme Delfinariume.

    1. Taip, panašiais, jūs mačiau ir Nidoj, ir Kretingoj spėjote apsilankyti. O žemėlapis sužymėtas tikrai būtų pravertęs.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.