Apie Talino zoologijos sodą buvau skaičiusi nemažai gerų atsiliepimų, kaip vieną didžiausių ir geriausių šiaurės Europoje bei geriausią Baltijos šalyse. Tad jį privalomai įtraukėme į savo programą Taline. Galėčiau sakyti, kad į zoologijos sodą ėjome dėl vaiko. Bet aš ir pati jiems nesu abejinga. Tikiuosi rasti puikiai sutvarkytą aplinką, dideles erdves gyvūnams, kurie, nors ir nelaisvėje, bet laimingi.

Talino zoologijos sodas turi didelę teritoriją, prie įėjimo verta pasiimti sodo žemėlapį, kad orientuotis, kur kokius gyvūnus rasti. Galima išsinuomoti medinius vežimaičius vežti daiktams ir vaikams. Laimei, mūsų sūnelis, pradžioje įsitaisęs vežime, greitai apsigalvojo ir mes vežimo spėjome nepasiimti. Nes, žinant kaip jis nuo kūdikystės“mėgsta“ vežimus, būtų tekę  tuščią vežimą vežiotis po visą zoologijos sodą.

Didžioji dalis sodo teritorijos gražiai sutvarkyta. Dalis pasirodė ganėtinai tuščia ir net šiek tiek apleista, manau, ten dar tikrai yra erdvės zoologijos sodo plėtimuisi. Tikėjausi didesnės gyvūnų įvairovės ir gausos. Kažkaip mažai man jų ten pasirodė. Daug aptvarų tuščių, kaip ir nemažai tiesiog tuščios teritorijos. Kai kurie gyvūnai tikrai turi puikias sąlygas ir erdves. Bet kiti gi, truputį liūdnais veidais, žvelgė iš savo gan kuklių buveinių. Žinoma, zoologijos sodas tikrai geresnis, gražesnis ir puikesnis už Kauno. Bet tobulėti dar  yra kur.

img_6152

img_6153

img_6182

img_6185

img_6181 img_6166_fotor_collage img_6195_fotor_collage img_6208

Zoologijos sode praleidome gana nemažą dalį dienos. Tad pats laikas grįžti namo miegoti pietų miegelio. Berniukas pamiegoti, suaugusieji pailsėti ir paplepėti. Tik man neramu. “Jūs ilsėkitės, o aš lekiu ir greitai grįšiu“ – sakau savo kompanijai. “ Kur???“ Tenka prisipažinti – lipsiu į Oleviste bažnyčios bokštą. “Išprotėjai! Kam tau reikia. Nespėsi. Berniukas miega trumpai, vos valandžiukę. Tu bijai aukščio“. Aš vis tiek lipsiu. Spėsiu. Juk mama , kol vaikas miega, gali spėti labai daug – sutvarkyti namus/paruošti pietus/išlyginti drabužius/įkopti į Oleviste.

Taigi, fotoaparatą į rankas – ir pirmyn. Dalius, neištvėręs nerimo išleisti mane vieną, eina kartu :). O mama su berniuku įsitaiso pietų miegelio.

Žaibo greičiu – mes jau prie Oleviste. Į viršų veda 250 laiptų. Nėra lengva, bet įveikiama :). Viršuje – beprotiškai aukštai. Taip aukštai, kad net kvapą užima. Vietos – siauras praėjimas ratu aplink bokštą. Labai labai siauras. Bet vaizdai padeda pamiršti visas baimes.

img_6215-1

img_6217-1

img_6218-1

img_6220-1

img_6223-1

Po šio savo žygio į Oleviste bokštą aš rami. Taline aplankiau viską, ką norėjau. Žinoma, kitą kartą apsilankius, dar tikrai būtų ką aplankyti, nes šis miestas labai dosnus turistams. Bet, šiuo momentu, aš rami.

Vakarą praleidžiame vaikštinėdami gatvelėse aplink rotušės aikštę, pirkdami suvenyrus. Perku magnetukų ( juos kolekcionuoju ), saldainių, estiško juodųjų serbentų vyno. Dar labai noriu knygų skirtuko ( juos taip pat kolekcionuoju ). Bet nepavyksta rasti. Teks apseiti be jo :(.

Talino rotušės aikštė.

img_6088

img_6097

img_6090

Užeiname į senają Talino vaistinę.

img_6255_fotor_collage

Vaistinė šiame pastate buvo atidaryta dar 15 amžiuje ir tai yra seniausia Europoje pastoviai veikusi vaistinė. Viduramžiais čia buvo pardavinėjami tokie magiški vaistai kaip mumijų sultys, rupūžės užpilai, vienaragio rago milteliai ( veikusieji kaip tų laikų viagra ). Vaistinės patalpose yra nedidelis muziejus apie senovės vaistininkystę. Ta magiška ir stebuklinga vaistininko profesija…

img_6234 img_6248_fotor_collage

Vakarienei tarėmės eiti į estišką restoraną ragauti estiškų patiekalų. Išsirinkom šį rekomenduotiną restoraną. “Ar esate rezervavę staliuką?“ – paklausė mūsų prie įėjimo. Staliuko rezervavę mes nebuvome. Ir šiam vakarui vietos mūsų kukliai kompanijai čia neatsirado. Nusiminiau, o kažkas slapčia nudžiugo su viltimi – gal vėl eisime valgyti picos. Ir tada netoliese užmačiau dar vieną neblogai atrodantį restoraną, kuriame turėtų ( spėjau) būti taip pat estiška virtuvė. Čia staliukas mums atsiranda. Laimė, nes netrukus restoranas užsipildo pilnai. Labai skaniai pavakarieniaujame. Paprastas naminis ir labai gardus maistas. Labai skani kepta duona.

Mūsų laikas Taline baigėsi. Įsimylėjau šį miestą.

p.s. Mieli mano tinklaraščio skaitytojai. Jei kada būsite Taline ir pamatysite pirkti knygų skirtukų…Būčiau labai dėkinga, jei parvežtumėt man vieną lauktuvių :).

2 mintys apie “Talino zoologijos sodas.

  1. Aš tai zoologijos sodų nemėgstu, nes man ta gyvūnų nelaisvė nepatinka. Rygos zoologijos sodas pasirodė neblogas, bet pingvinai baisiai smirdėjo 🙂 Šaunuolė, kad į bokštą užlipai.

    1. Ele, jums tikrai patiktų safari, ten tikras gėris – ir gyvūnai laisvėje, ir gamta nuostabi. Rygos zoologijos sodą reikės aplankyti. Man labai patiko Atėnų zoologijos sodas. Ten gyvena nerealūs lemūrai, jiems leidžiama laisvai bendrauti su lankytojais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.