Žemaitijoje, prie Platelių ežero, yra nemažai pažintinių takų. Vienas iš mūsų išsirinktų yra Paplatelės gyvenvietėje, kur mes ir buvome apsistoję. Takas taip ir vadinasi – Paplatelės pažintinis takas, jo pradžią žymi rodyklė ir pažintinio tako schema.

img_8057-1

Patraukiame taku per spygliuočių mišką, pilną samanų ir mėlynių. Informacinis stendas taip pat supažindina su samanomis, kurių šiame miške ištisi stori ir vešlūs kilimai. Atžalinė gūžtvė, paprastoji šilsamanė – tai samanų rūšys, dažniausios šiame miške, ir pagal informacinių stendų nuotraukas galima pamėginti jas surasti ir atskirti.

Takelis nelygus, išvagotas pušų šaknų, kartais pasitaiko ir kelmų, tad reikia žiūrėti, kur statai koją bei pasirūpinti patogia avalyne ( ko nepadariau aš ). Ledyno suformuotas šios vietos reljefas kalvotas, taigi takas ne tik pilnas šaknų, bet dar ir kopiame aukštyn ir leidžiamės žemyn.

img_8061-1 img_8066-1 img_8067-1 img_8068-1 img_8072-1 img_8075-1

Taip sportiškai eidami, prieiname Sultekio tvenkinį. Tvenkinys yra dauboje tarp pušimis apaugusių kalvų. Pats tvenkinys visas apžėlęs, vandens beveik nematyti, jame nuo seno vyksta pelkėjimo procesas, taigi tvenkinys beveik pavirtęs pelke. Rodyklė kviečia pasukti į kitą pusę nuo pažintinio tako, apžiūrėti medinių skulptūrų lietuviškų pasakų motyvais.

img_8103 img_8083-1 img_8099_fotor_collage

Grįžtame į pažintinį taką ir keliaujame tvenkinio  pakrante. Tolumoje ant kalvos, tarp pušų, matosi apžvalgos bokštas, kur ir turi mus nuvesti šis takas.

img_8102-1 img_8106-1 img_8101-1 img_8108-1 img_8116_fotor_collage

Neužilgo takas pradeda kilti į kalną ir ateiname prie apžvalgos bokšto. Šalia yra suoliukas, kur galima pailsėti ir pasigrožėti Sultekio tvenkinio panorama iš aukštai. Tvenkinys įrėmintas pušimis apaugusių skardžių. Kelios pušys pavienės ir labai aukštos, o vienos – likę tik pusė kamieno. Turbūt, žaibas trenkė į ją, nusprendžiame. Labai patiko ši vieta. Puikiai tiktų svajojimams ir meditacijoms. Žinoma, užlipame į apžvalgos bokštą (neaukštas – 5 metrai), tad ir man širdis nestojo nuo aukščio baimės.

img_8118-1 img_8126-1 img_8130-1

Pasibuvę šioje meditacinėje vietoje, leidžiamės takeliu žemyn. Toliau keliaujame aplink tvenkinį kita jo puse.

img_8135-1 img_8145-1 img_8148-1 img_8150-1

Informacinis stendas kviečia pakelti galvas į viršų ir paieškoti pušų viršūnėse juodų gumulų. Tai aukštai pušų viršūnėse iš šakų susukti kranklių lizdai. Pasižvalgome ir iš tiesų pamatome aukštai pušies viršūnėje kranklio lizdą.

Kitas informacinis įspėja apie čia gyvenančią nuodingą gyvatę – angį. Pati angis niekada nepuls žmogaus, slėpsis nuo jo. Tad svarbiausia ją pamatyti ir neužlipti. Ir taip mums bekeliaujant ir šnekučiuojantis apie gyvates, staiga sustabdau visą savo šeimą…Kad praleistume per takelį, visai pro mūsų kojas, skubiai šliaužiančią gyvatę! Kas tai per gyvatė buvo, tikrai nepasakysiu. Ne žaltys. Nuotraukos taip pat nepadariau. Gyvatė skubėjo trauktis mums nuo tako ir greitai pradingo samanose.

Labai patiko takas! Nepaprastai graži gamta, o informaciniai stendai, kaip pagal užsakymą, su vaizdine medžiaga šalia :).

Tako pabaigoje praėjome sodybą su mažyčiu tvenkinuku, kuriame, dideliam mano džiaugsmui, žydėjo vandens lelijos. O tarp jų, ant jų lapų, dideliam sūnelio džiaugsmui, šokinėjo mažytės varlytės.

img_8152-1 img_8153-1

Informaciją apie taką rasite čia : Paplatelės takas

Reklama

One thought on “Paplatelės pažintinis takas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.