Dubravos rezervatinė apyrubė – tai saugoma teritorija Kauno rajone, Vaišvydavos girininkijoje. 120ha teritorija saugo vertingas augalų bendrijas, našius spygliuočių medynus bei čia esančią natūralią aukštapelkę. Šioje teritorijoje draudžiama bet kokia ūkinė veikla bei gamtos išteklių panaudojimas. Toks reikalavimas yra net nuo 1968 metų, taigi jau tiek metų šiame rezervate yra natūralus, žmogaus nepaliestas miškas. Šiame miške bei čia esančioje aukštapelkėje yra įrengtas 1,9 km ilgio pažintinis takas. Internete ieškant informacijos, radome perspėjimų, kad nepatartina lankytis šiame rezervate vėjuotą dieną dėl nudžiūvusių bei senų medžių keliamo pavojaus. Taip pat negalima liesti sausuolių bei vėjo išvartytų medžių, vaikščioti nepažymėtais takais. Taigi vieną ramų ir nevėjuotą šeštadienį išsiruošėme susipažinti su šiuo pažintiniu taku.

Suradę tako pradžią, perėjome liepteliu per griovį ir pradėjome kelionę miško taku į ganėtinai šiurpiai atrodantį mišką.

img_8352-1 img_8351

Takas ganėtinai platus, su informaciniais stendais, kurie supažindina su šiuo mišku. Ant medžių sužymėtos rodyklės neleidžia pasiklysti. Bet pats miškas…Nors ir buvau pasiskaičiusi, kad jis žmogaus neliestas, pilnas išvirtusių medžių, bet kitaip jį įsivaizdavau. Nudžiūvusių, išvirtusių ir visaip kitaip žuvusių medžių ten daugybė.  Guli po vieną ar suvirtę krūvomis, apkerpėję bei apsamanoję. Kai kurie sausuoliai vis dar stovi, įsitvirtinę šakomis į žemę ir grėsmingai linguodami traška. Uodų ten – milijonas. Gerai, kad vienas apdairus mūsų komandos narys buvo pasiėmęs purškalą nuo uodų. Juo pasipurškiau net aš, nors šiaip to nedarau, nes uodai manęs nemėgsta, esu “neskani“ :). Bet ten jie tiesiog išbadėję.

Taigi pradžioje tako eiti buvo ganėtinai nejauku. Viduryje jau apsipratome ir netgi pradėjau mėgautis bei pastebėti gamtos grožį, kurio esama net ir tokiame apleistame bei sename miške.

img_8362-1img_8383-1img_8407_fotor_collageimg_8404_fotor_collageimg_8410-1img_8394-1img_8406_fotor_collageimg_8399-1

Kai priėjome medinį taką, kuris veda per aukštapelkę, tikrai apsidžiaugiau, pagaliau išėjusi iš to gūdaus miško. Takas per pelkę – nuostabus. Dėl jo tikrai verta atvažiuoti į šį pažintinį taką. Tikrai galiu suprasti poną Šreką – pelkė yra puiki, ten labai labai gražu. Ir čia fotosesijai netgi atvažiuoja jaunavedžių poros. Nusifotografuoti pelkėje!

img_8450-1 img_8482_fotor_collage img_8465-1 img_8459_fotor_collage img_8459-1_fotor_collage img_8439-1 img_8468-1 img_8453-1 img_8473-1

Perėjus pelkę, laipteliai į viršų atveda į poilsiavietę su apžvalgos aikštele, bei kelią, kuriuo atvažiavome prie pažintinio tako.

Prie tako atvyksite važiuodami nuo Kauno į Vaišvydavą. Vaišvydavoje važiuokite tiesiai, o kelio išsišakojime pasukite link Gervėnupio. Tada pavažiavus apie 2 km bus sankryža, sukite į kairę žvyrkeliu. Važiuojant šiuo žvyrkeliu dairykitės medinio lieptelio per griovį kairėje pusėje. Pirmasis lieptelis bus pažintinio tako pabaiga. Tai yra ta vieta, kur išeinate pakilus laipteliais kai pereinate pelkę. Tie, kurie nenori eiti tuo gūdžiu mišku, o tik pasivaikščioti po gražuolę pelkę, čia turi stoti ir eiti. Drąsieji turi važiuoti toliau, kol pamatys kitą tiltelį per griovį kairėje pusėje. Čia yra pažintinio tako pradžia, ir keliausite mišku. Pažintinis takas nėra žiedinis, tad grįžti iki automobilio galima einant atgal tuo pačiu keliu arba automobiliams skirtu žvyrkeliu.

 

Reklama

3 thoughts on “Dubravos rezervatinės apyrubės pažintinis takas

  1. Jūsų aprašymo dėka labai puikiai suradom šį pažintinį taką ir pražygiavom. Ėjom ir per gūdų mišką. Mums labai patiko. Gražių Jums kelionių ir aprašymų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.