Šiltą ir saulėtą vasaros šeštadienį pasirinkome aplankyti Krekenavos regioninį parką. Į dienos planus įtraukėme apžvalgos bokštą, keletą pažintinių takų bei Pašilių stumbryną. Į kuprinę įsidedame maisto ir pradedame kelionę.

IMG_7747.1

Krekenavos regionio parko lankytojų centras įsikūręs Dobrovolės kaime šalia Krekenavos. Centras dirba šeštadieniais, lankytojų tikrai daug, stovėjimo aikštelėje netelpa automobiliai.

IMG_7701.1 IMG_7702.1

Centre galima gauti informaciją apie parko lankytinas vietas bei įsigyti savanorišką lankytojo bilietą. Nustebina centre įrengta ekspozicija “Nevėžio upės senvagių įvairovė“. Plotas nedidelis, bet ekspozicija labai informatyvi bei moderniai įrengta. Ekspozicinė juosta lankstosi per visą patalpos erdvę ir atkartoja Nevėžio upės vingius. Vaizdingai pateikiama informacija apie parko lankytinas vietas, Nevėžio senvagių susidarymą, vietovių augaliją ir gyvūniją. Daug nuotraukų, vaizdinės medžiagos terminaluose, tad centre užtrunkame gana netrumpai.

IMG_7742.1 IMG_7718_Fotor_Collage1 IMG_7718_Fotor_Collage

Šalia lankytojų centro stovi Krekenavos apžvalgos bokštas. Prisipažinsiu – tai pirmasis mano aplankytas apžvalgos bokštas. Turiu aukščio baimę, tad vyrą su sūnumi praleidžiu pirmus, o pati lipu gana užtikrintai , motyvuodama save vyro komentaru, kad bokštas įrengtas labai saugiai.

IMG_7761_Fotor_Collage

Nespėjus net devyniems prakaitams išpilti, 125 laipteliai įveikti ir aš jau viršuje, 30 metrų aukštyje. Tiesa, ten labai ilgai neužsibūnu.

Panorama nuo apžvalgos bokšto.

IMG_7755.1 IMG_7756.1 IMG_7757.1

Šalia bokšto įrengtas pojūčių takas. Tai neilgas, 500 m. ilgio takas su stotelėmis, kuriose galima išmėginti skirtingus pojūčius. Sūpuoklėse išbandyti vėjo stiprumą, pajusti medžio energiją ąžuolinėje lovoje, pagroti mediniu instrumentu, basomis pereiti skirtingais gamtiniais paviršiais, klausytis gamtos garsų klausyklėje, balansuoti ant judančio liepto.

IMG_7787.1 IMG_7816_Fotor_Collage IMG_7816.1_Fotor_Collage

Po visų atrakcijų kai kas iš mūsų kompanijos pasijuto labai stipriai alkanas. Staliukų pietums čia yra, bet laisvų – nei vieno. Savaitgalis bei geras oras sutraukia daug žmonių. Nutariame važiuoti į Pašilių stumbryną, ten gi turėtų taip pat būti vietų piknikėliui, gal gi bus laisvų.

Neužilgo atvažiuojame į Pašilių stumbryną. Prie įėjimo susipažįstame su teritorijos schema, nusiperkame bilietus ir, tik įėję, aptinkame puikią vietą su staliuku bei suoliukais pietums. Taigi, užkandę, keliaujame žiūrėti stumbrų. Stumbrams stebėti irengta labai patogi stebėjimo aikštelė.

IMG_7838.1 IMG_7877.1

Pradžioje stumbrai ganėsi ganėtinai toli pamiškėje. Bet pamatę, kad susirinko su jais susipažinti norinčių lankytojų, palengva, neskubėdami, atėjo arčiau. Tikrai verta pamatyti! Sūnelis tuoj stumbrus suskirstė šeimomis: mamytė, tėvelis, vaikelis, močiutė, auklė…

IMG_7847.1 IMG_7857_Fotor_Collage IMG_7852.1 IMG_7870.1 IMG_7875.1 IMG_7859.1

Nuo stumbrų aptvaro prasideda neilgas pažintinis takas per mišką, kuris išveda prie išėjimo iš stumbryno. Take gausu stendų su nuotraukomis bei aprašymais šios girios gyvūnų. Gyvūnų  mes nesutinkame nei vieno, tad galime tik įsivaizduoti juos šitame miške. Užtai randame gražių žydinčių augalų.

IMG_7891.1 IMG_7890.1 IMG_7894.1 IMG_7925.1 IMG_7915.1 IMG_7977_Fotor_Collage IMG_7977.1_Fotor_Collage

Prie šio stendo sūneliui sakau: “tu pažįsti visus šiuos gyvūnus“. “ Kengūra! “ – sušunka berniukas. “Oi, ne – kiškis“.

IMG_7892.1

Netoliese nuo Pašilių stumbryno yra kitas pažintinis takas per mišką – “Girinio takas“. Takas supažindina su mišku, jo priežiūros darbais, medžių rūšimis, medienos pavyzdžiais. Eidami taku, surandame ir mini apžvalgos bokštelį, kaip tik pritaikytą bijantiems aukščio.

IMG_7929.1 IMG_7933.1 IMG_7953_Fotor_Collage IMG_7961.1

Perėjus pažintiniu taku randame rodyklę “Akmuo Rapolas“. Taigi einame patikrinti, kas per Rapolas. Takas veda skardžiu, apačioje Linkavos upelis. Berniukas netrunka surasti akmenį, bet, nutarę kad čia ne Rapolas, keliaujame toliau.

IMG_7964_Fotor_Collage

Takas suka per mišką, praeiname gražiai sutvarkytą bei prižiūrėtą aptvertą teritoriją. Spėjame, kad tai aptvarai kažkokiem gyvūnams, tik gyvūnų šiuo metu nesimato. Keliaujame toliau miško keliuku ir netrukus prieiname Rapolą, riogsantį Linkavos upelio vagoje. Toks labai nemenkas akmenukas – 14,54 m apimties ir 2,55 m aukščio. Yra saugomas gamtos paveldo objektas.

IMG_7976.1 IMG_7974.1

Diena jau eina vakarop ir dar vienam pažintiniam takui mums pritrūksta laiko. Taigi, Nevėžio senvagių pažintinį taką atidedame kitam kartui. O gal dar norėsis aplankyti ir stumbrus.

Prieš sukant namo, dar stabtelime Krekenavos miestelyje. Miesto aikštę puošia fontanas.

IMG_7986.1 IMG_7988.1

Labai man graži Krekenavos bažnyčia. 2011 metais jai buvo suteiktas mažosios bazilikos vardas.

IMG_7995.1

IMG_8001.1

Šalia bažnyčios senosios klebonijos griuvėsiai. Čia dabar šeimininkauja gandrų šeimyna.

IMG_8002.1IMG_8018.1

O kažkada ji atrodė taip ir joje trejus metus gyveno Jonas Mačiulis Maironis.

IMG_8020.1

Taigi, taip baigėsi mūsų diena Krekenavoje. Dar sugrįšime, nes man ramybės neduoda tas Nevėžio senvagių pažintinis takas bei  prijungsime kelis objektus pakeliui.

Informacija apie aplankytas vietas:

Krekenavos regioninis parkas

Pašilių stumbrynas

 

Reklama

One thought on “Krekenavos regioninis parkas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.