Į Kauno botanikos sodą labiausiai mėgstu važiuoti pavasarį bei rudenį. Mamyčių dienos sekmadienį botanikos sodas tiesiog spinduliavo šventine nuotaika. Prie įėjimo šurmuliavo sodinukų bei visokių skanėstų mugė, žmonių daug, o sode skambėjo puiki muzika, kuri kūrė dar šventiškesnę atmosferą. Oras tą dieną buvo labai permainingas. Iš namų išvažiavome lietui lyjant, bet kol atvažiavome iki sodo lietus liovėsi ir išlindo saulutė. Debesys aplink buvo gana grėsmingai nusiteikę, bet kol saulė šviečia, oras tiesiog puikus. Perėję per mugę ir neišvengę saldainio pirkimo, einame prie kasų, perkame bilietus ir keliaujame į botanikos sodą. Bilietai dviejų tipų – tik į sodą arba į sodą ir į oranžeriją. Mes perkame tik į sodą, nusiteikę mėgautis pavasariu ir grynu oru. Vėliau šiek tiek dėl to pasigailėjome.

Sode akį džiugina gaivi žaluma, kokia būna tik pavasarį, bei žydintys medžiai ir krūmai. Nors atvykome į botanikos sodą, sūnelis buvo nusiteikęs pamatyti ne augalų, o gyvūnų. Jis neliko nusivylęs, nes gyvūnų sutiko, ir ne vieną. Gulbės bei antys plaukiojo tvenkiniuose, voverytės linksmai šokinėjo medžiuose bei lakstė pievoje. Taip pat matėme genį.

IMG_5024

IMG_5030 IMG_5040 IMG_5043

IMG_5045IMG_5047IMG_5050_Fotor_CollageIMG_5052IMG_5053IMG_5061_Fotor_CollageIMG_5068IMG_5095_Fotor_Collage

Šitaip mums mėgaujantis pasivaikščiojimu, priartėjo tie grėsmingai atrodę debesys. Ir pasipylė lietus, labai nemenkas. Berniukas surado slėptuvę 🙂

IMG_5094

Bet ji mūsų neišgelbėjo, reikėjo rasti kitą pastogę. Arčiausiai buvo oranžerija. Taigi paskubomis nuėjome į ją. Taip, bilietėlių mes nenusipirkę, na bet gi juk galėsime nusipirkti tenai. Taip mes tikėjomės. Oranžerija turi vestibiulį, jame tokių kaip mes, besislepiančių nuo lietaus, visas būrelis. Sėdi darbuotojas su kompiuteriu, paprašo bilietėlių. Mes neturime, norime įsigyti. Deja, čia įsigyti negalima, prašome eiti į kasą. Į kasą eiti norinčių neatsiranda. Tikrai, jei tie bilietai čia ir būtų dvigubai brangesni nei kasoje, tądien mes juos būtume nusipirkę. Ir ne tik mes :). Na, bet yra kaip yra, laimė, niekas į lietų mūsų neišvaro ir leidžia pasėdėti vestibiulyje.Lietus ilgai netrunka, neužilgo vėl šviečia saulutė.

Išėję po priverstinės pertraukėlės, keliaujame grožėtis gėlynais, kuriuose karaliauja narcizai ir tulpės. Tulpių tikrai nemažai, ne ką prasčiau nei Burbiškio dvare. Kai kurios pačiame gražume ir žydėjime, o kai kurios dar tik brandina pumpurus, tad dar ilgai bus gražu.

IMG_5098 IMG_5099IMG_5097IMG_5100IMG_5101_Fotor_CollageIMG_5122_Fotor_CollageIMG_5123IMG_5124_Fotor_CollageIMG_5125IMG_5127IMG_5130_Fotor_Collage

Pasivaikščiojimas buvo puikus ir šventiškas, nepaisant to, kad užklupo lietus. Berniuko veidelyje švietė šypsena, nors kojos buvo šlapios iki pėdkelnių o burnelė saldainiuota ( kaip mama, turėčiau pulti į paniką, bet – argi ne tokia ir yra vaikystė 🙂 ).

Tikrai rekomenduoju nuvažiuoti į botanikos sodą pavasarį. Ten gražu ir spalvinga :).

P1190890 P1190943

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.