Atostogos Koso saloje. Pirma diena. Atvykimas.

Savaitės atostogoms rugsėjo mėnesį mums norėjosi saulės ir šiltos jūros. Patinginiauti ir padrybsoti. Truputi pakeliauti ir pamatyti. Tam puikiai tiko nedidelė Koso sala, į kurią tiesioginius skrydžius iš Kauno vykdo Ryanair. Dar buvo slapta mintis pasimatyti su Atėnuose gyvenančia sesute su vyru. Jiems pavyko rasti tarpelį tarp darbų, tad iš Atėnų į Kosą taip pat atvyko ir jie pabūti kelias dienas su mumis.

Koso sala – trečia pagal dydį Dodekaneso salyno sala, visai greta Turkijos krantų. Jos krantus skalauja Egėjo jūra. Sala nedidukė – nuo vieno salos krašto iki kito vos 40 kilometrų. Salos kranto linija nusidriekusi 112 kilometrų. Keliauti po salą paprasta, yra vienas pagrindinis kelias, einantis išilgai per visą salą, nuo jo pasukama į šoninius kelius pageidaujamomis kryptimis.

en_map_kos_b

Automobilį mes nuomavomės visam kelionės laikui. Galima nuomotis ir kelioms dienoms, tik pakeliavimui po salą tikrai užteks. Ir užsisakyti transferį iš/į oro uostą. Bet mes norėjome tos prabangos važiuoti kada nori ir kur nori :). Paskaičiavus, kainų skirtumas nesusidarė labai didelis. Jei keliaujate dviese, galima nuomotis keturrates dvivietes transporto priemones atviru stogu. Taip pat saloje labai populiaru važinėti motoroleriais ir dviračiais. Taksi Kose brangus.

Automobilį nuomavomės čia. Už vaikišką kėdutę reikėjo mokėti papildomai.

Skrydis į Kosą praėjo sklandžiai. Trys valandos lėktuve neprailgo. Smagu tai, kad dar Kauno oro uoste gavome Koso salos žemėlapį, tad lėktuve galėjome jį pastudijuoti.  Lėktuvui leidžiantis stebėjau per langą žydrą jūrą ir daugybę salų salelių. Didesnių ir visai visai mažulyčių, turbūt net negyvenamų. Kokia turtinga Graikija salomis.

18:30 lėktuvas jau oro uoste. Pasiimame registruotą bagažą (ėmėme 1 vnt trims, manau, kitą kartą užtektų tik rankinio bagažo) ir einame iki mūsų automobilio nuomos punkto, kuris yra šalia oro uosto. Sutvarkome dokumentus, gauname automobilį, dar vieną salos žemėlapį, ir, pasiklausę kuria kryptimi važiuoti, pajudame link Kardamenos kurorto ir mūsų viešbučio.

Viešbučio ieškojau ramesnėje vietoje. Kad netoli būtų paplūdimys, tinkamas vaikams, kad viešbutis turėtų šeimyninius kambarius ir kaina būtų mums įkandama. Taip pat, kad būtų jauku. Mūsų pasirinktas Kalimera Mare teoriškai atitiko visus punktus. Kaip vėliau įsitikinome, su viešbučiu pataikėme labai neblogai:).

Kardamena šiaip aprašoma kaip pats judriausias ir triukšmingiausias salos kurortas. Bet mūsų viešbutis buvo ne pačiame kurorte, o už jo, tad norimą ramybę tikėjomės rasti. Viešbutį randame lengvai, laiku nusukame nuo pagrindinio kelio, o ties kitu mums reikalingu posūkiu jau buvo ir rodyklė su mūsų viešbučio pavadinimu. Kaip tik pradėjo temti, tad atvykome pačiu laiku. Ryte sulaukėme iš viešbučio elektroninio laiško, kuriame jie klausė, kada atvyksime. Parašėme, kad atvyksime apie 20 val. Gavome laišką, kad šiandien vakare viešbutyje vyks “ graikiška naktis“ ir jie mums rezervuoja staliuką.  Taigi atvykę, įsikuriame dviejų kambarių šeimyniniuose apartamentuose, ir 20 val. prisistatome į viešbučio restorano terasą. Kartą per savaitę pas juos vyksta šventinė vakarienė, kurią vadina “ graikiška naktis“. Ir ji kaip tik mūsų atvykimo vakarą. Tad mes tiesiai iš lėktuvo – į graikišką puotą. Mums rezervuotas staliukas. Vakarienė tęsiasi ilgai. Pradžioje įvairūs užkandžiai ir salotos. Vėliau įvairūs grill kepsniai. Groja muzika ir šokėjai šoka graikiškus šokius. Įtraukia ir žiūrovus, tad netrukus aš su sūneliu jau šokio sūkury. Vyras ir močiutė nuo šokių susilaiko :).  Po šokių laukia desertas, kurio sūnelis laukė be galo be krašto. Arbūzas buvo nuostabiai skanus.

Po sočios ir ilgos vakarienės dar pasivaikštome viešbučio alėja iki jūros, Juk reikia patikrinti, ar ji tikrai ten yra :). Nors tamsu, bet matome, kad jūra yra 🙂 . Grįžtame į kambarį miegoti ir jau svajojame apie šiltą jūros vandenį ir rytojaus maudynes.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.