Kernavės Piliakalniai ir Kernavės istorijos ir archeologijos muziejus

Vieną rudens savaitgalį atvykome pasivaikščioti po vieną seniausių Lietuvos sostinių Kernavę ir jos piliakalnius.

Nuo automobilių aikštelės link bažnyčios veda pėsčiųjų gatvė. Ir pilna prikritusių lapų, tad neatsispiriam pagundai jų pasirinkti.

IMG_3058

IMG_3070_Fotor_Collage

Kairėje pusėje yra Kernavės archeologijos ir istorijos muziejus. Planavome jį aplankyti pabaigoje. Bet aš išvažiavau nepasikrovusi fotoaparato akumuliatoriaus, tad pirmiausia keliaujame į muziejų, kur kartu  ir pasikrausiu akumuliatorių.

IMG_3086

Muziejus nustebino savo naujumu ir modernumu. Ekspozicijos su eksponatais ir vaizdo ekranai su informacija, kur pats gali pasirinkti tave dominančią temą. Ekranuose galima stebėti atkurtus skirtingų laikmečių Kernavės vaizdus, matyti, kaip keitėsi Kernavės vietovė nuo akmens amžiaus iki viduramžių laikų. Pasakojimai apie Kernavės gyventojų verslus bei papročius.  Stenduose išdėlioti svarbiausi skirtingų laikotarpių archeologiniai radiniai, senovės pasaulio palikimas: akmens, titnago, juvelyrikos ir kitų amatininkų dirbiniai. Ir vaizdinė informacija, kam jie buvo naudojami. Terminalai taip pat siūlo pažaisti žaidimus, kas sužavėjo mūsų trimetį.

IMG_3090_Fotor_CollageIMG_3091_Fotor_Collage

Išėję iš muziejaus, pėsčiųjų gatve patraukiame link piliakalnių. Priekyje Kernavės bažnyčia. Prie bažnyčios – Mozės, laikančio plokštę su dešimčia Dievo įsakymų, skulptūra, dešinėje – geležinio vilko skulptūra. Kairėje pusėje klebonija, kurios kiemelyje yra Lietuvos kontūrų formos baseinas. Ir paminklas Vytautui Didžiajam.

IMG_3075

IMG_3108_Fotor_Collage IMG_3101_Fotor_Collage

Kernavės piliakalnių ir Pajautos slėnio apžvalgos aikštelė. Čia yra išlikę senosios bažnyčios pamatai, pastatytos dvi – medinė ir mūrinė – koplytėlės.

IMG_3112

IMG_3114

IMG_3118

Vaizdas nuo apžvalgos aikštelės

IMG_3119

IMG_3121

Na ką, keliaujame kopti į piliakalnius.

IMG_3126

Kernavės piliakalniai: Aukuro, Pilies, Mindaugo sosto, Kriveikiškio, Lizdeikos. Tai kadaise per Lietuvą slinkusių ledynų ir žmogaus veiklos palikimas. Piliakalniai ir Pajautos slėnis sudarė senovės lietuvių gvenvietę ir gyvavo nuo akmens amžiaus iki 15 amžiaus. Vietove labai graži ir unikali.

Yra ką veikti, užlipti į tuos piliakalnius. Prisipažinsiu, užlipome ne į visus…Turiu aukščio baimę, jau ant kėdės užsilipus man nejauku. O laipteliai statūs. Ir vis man atrodydavo, kad sūnelis nusiris žemyn. Na, reikės dar kartą važiuoti, nusiteikus rimtesniam kopimui :).

IMG_3153_Fotor_Collage

IMG_3130

IMG_3140

IMG_3152

IMG_3133

Tokie įspūdžiai iš rudeniško savaitgalio Kernavėje. Manau smagu būtų čia dar kartą apsilankyti šiltą ir saulėtą pavasario dieną.

 

Reklama

3 thoughts on “Kernavės Piliakalniai ir Kernavės istorijos ir archeologijos muziejus

  1. Tie piliakalniai žavi savo nuogumu, o muziejus papildo juos savo turtingumu. Tik man muziejuje labai tamsu, kas su regėjimu turi problemų tai sunkiai ten suskaitys viską.

    1. Taip, muziejus tikrai turtingas. Tikiuosi yra lankomas. Mes kai buvom, buvo vos keli lankytojai, nors buvo savaitgalis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.