Latvija. Bauskės pilis ir Rundalės rūmai.

Atrodo, kiek gi čia kelio iki Latvijos ir pasienyje esančių Rundalės rūmų. Juk visai čia pat, ranka paduot. Galima nulėkti bet kurį savaitgalį. Bet mums nulėkti vis nepavykdavo, nors norėjau jau seniai. Kelis metus svajojau, galvojau, skaičiau. Ir vis atidėdavom kitam kartui. Pagaliau tas kitas kartas atėjo ir mes išsiruošėme į trumpą kelionę į Latviją.

Išsimiegoję ir atsikėlę be žadintuvo, ramiai neskubėdami išvažiavome. Juk čia pat, ranka paduoti :). Ir juk atostogos. Kelionėje šiek tiek sugaišome dėl intensyviai vykdomų kelių remonto darbų gana nemažą kelio ruožą.

Pirmas sustojimas Latvijoje – Bauskės pilis. Senoji pilies dalis – Livonijos ordino tvirtovė su bokštu, gynybine siena. Naujoji dalis – buvusi Kuržemės hercogų rezidencija. Pilis stovi Mėmelės ir Mūšos upių santakoje. Viduje veikia muziejus, taip pat galima pakilti į bokštą. Mes pasivaikščiojome tik lauke, pagrindinis šios dienos tikslas kitas, tad pataupėme laiką.

IMG_1598

IMG_1601

IMG_1621

IMG_1632

Šalia pilies esančiame parke papietavome ir išvažiavome į pagrindinį šios dienos kelionės tikslą – Rundalės rūmus. Jau seniai apie juos svajojau, buvau daug prisiskaičiusi, tad mano lūkesčiai buvo labai sukelti. Ir Rundalės rūmai mano lūkesčius pateisino su kaupu. Rūmai ir sodai nuostabūs. Dažnai jie skambiai pavadinami Baltijos Versaliu. Rūmai statyti dviem etapais:  1736 – 1740 ir pabaigti 1764 –  1766 metais. Rūmus pastatė Ernstas Johanas Bironas. Nebūtų jis jų pastatęs, jei ne Rusijos caraitė Ana Ivanovna. Jaunutė Rusijos caraitė Ana buvo ištekinta už Kuržemės hercogo. Po tuoktuvių jaunavedžių pora išvyko į Kuržemę, bet pakeliui jaunikis mirė ir Ana atvyko į Latviją jau būdama našle. Ji apsigyveno Jelgavoje ir susipažino su Ernstu Johanu Bironu. Jų ryšio būta stipraus ir ilgalaikio, Ernstas tapo jos favoritu ir juo išliko visą jos gyvenimą. Pora negalėjo susituokti dėl skirtingo statuso. Ana daugiau taip ir neištekėjo, tačiau Bironą apvesdino su savo freilina Benigna Gottlieb. 1730 metais Ana tapo Rusijos imperatore ir valdė 10 metų. Bironas visada buvo šalia. 1740 metais Ana smarkiai susirgo. Prieš mirtį ji paskyrė Bironą regentu. Bet po jos mirties vos per dvi savaites Bironas buvo areštuotas ir ištremtas. Tremtyje jis praleido net 20 metų. Kai Rusijos imperatore tapo Jekaterina II , ji leido Bironui grįžti į Kuržemę. Rundalės rūmus Bironas statė dviem etapais – prieš ir po tremties. Rūmus projektavo architektas Francesco Bartolomeo Rastrelli. Po Birono mirties rūmai turėjo dar ne vieną savininką, tarp jų ir Rusijos imperatorė Jekaterina II, rūmuose galima rasti ne vieną jos portretą.

Įėjimas į Rundalės rūmus

IMG_1640

IMG_1641

Einame į vidų, perkame bilietus. Galima rinktis iš kelių variantų ( rūmai ir sodas, tik sodas, rūmuose – didysis ir mažasis ratai ). Renkamės didįjį ratą ir sodus bei perkame leidimą fotografuoti rūmų viduje. Sumokame po 9 eurus už bilietus plius 2 eurai už fotografavimą.

Rūmuose yra 138 kambariai, visi pilnai restauruoti, daugumos jų interjerai atkurti iki smulkiausių detalių.

Iškilminga, auksu ir krištolu išpuošta auksinė salė. Čia vykdavo priėmimai ir audiencijos.

IMG_1662

Didžioji galerija, buvo skirta iškilmingoms vaišėms.

IMG_1663

Baltoji salė, skirta pokyliams ir šokiams.

IMG_1672

Porceliano vazų kolekcija

IMG_1670

Biblioteka. Kaip man patiko tie gaubliai ant stalo..

IMG_1680

Rožinis kambarys

IMG_1686

Neatsispyriau norui tokiai fotografijai

IMG_1687

Valgomasis

IMG_1708

Hercogo audiencijų kambarys

IMG_1706

Darbo kabinetas

IMG_1715

Hercogo miegamasis ir vonios kambarys

IMG_1703

IMG_1720

Hercogienės privatūs kambariai

IMG_1731

IMG_1735

IMG_1741

IMG_1743

Ana Ivanovna

IMG_1698

IMG_1729

Ernstas Johanas Bironas ir Benigna Gottlieb

IMG_1722

IMG_1696

IMG_1727

Aprangos pavyzdžiai

IMG_1752 IMG_1753

Ekskursija po rūmus mums labai patiko. Buvo įdomu viskas – kambariai, jų interjeras, detalės, portretai, tarp kurių ieškojome pagrindinių šių rūmų istorijos herojų. Mūsų trimetis sūnus taip pat kantriai apėjo visus rūmus. Pradžioje buvo labai entuziastingai nusiteikęs ir įbėgo į nediduką kambarį, kuris buvo aptvertas juosta. Ir pajungė signalizaciją. Dėl to labai susisielojo ir toliau elgėsi tvarkingai. Labai domėjosi, kas kuriame kambaryje gyveno, ką veikė ir kur jie yra dabar.

Po ekskursijos einant link išėjimo radome kavinukę, kur grojo romantiška muzika ir mes smagiai pailsėjome ir atsigaivinome sultimis.

IMG_1758

IMG_1759

Toliau mūsų laukė pasivaikščiojimas po Rundalės rūmų sodus. Sodai tikrai ne mažiau įspūdingi nei patys rūmai. Centre priešais rūmus fontanas, nuo jo į visas puses spinduliškai išsidėstę takai ir alėjos. Kaip tik žydėjo rožės, kurių čia sukaupta visa kolekcija įvairiausių rūšių.

IMG_1763

IMG_1765  IMG_1777

IMG_1778

IMG_1780

IMG_1791

IMG_1799

IMG_1810

Tokie mūsų įspūdžiai iš Rundalės rūmų.

Kad nereikėtų jau niekur šį vakarą važiuoti ir galėtume gerai pailsėti, nakvynę užsakėme visai šalia Rundalės rūmų. Tad šalia esančioje parduotuvėlėje apsirūpinę gaiviaisiais gėrimais, traukiame į savo viešbutį. Viešbutis nedidukas ir jaukus. Kieme obelų sodas ir staliukai, kur pailsėjome ir pavakarieniavome.

IMG_1841

IMG_1827

IMG_1833

IMG_1835

 

 

Reklama

2 thoughts on “Latvija. Bauskės pilis ir Rundalės rūmai.

  1. Mes kai į Rundalę važiavome, tai nakvynę Bauskoje ėmėme, nes iki jos yra Ecolines autobusas, o viešbutis buvo prie pat autobusų stoties, iš kur važiuoja autobusai į Rundalę. Taigi, ir be automobilio galima nuvažiuoti tokio grožio pažiūrėti, reikia tik noro.

    1. Kita alternatyva – važiuoti autobusu organizuota ekskursija. Bet daug smagiau būti nepriklausomam nuo grupės, kai visas laikas yra tavo. Tad smagu, kad yra galimybė nuvykti savarankiškai ir be nuosavo automobilio.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.