Dūkštų Ąžuolyno pažintinis takas

Vieną balandžio sekmadienį norėdami praleisti gamtoje, nuvažiavome į Dūkštų ąžuolyną. Ten įrengtas pažintinis takas – puiki vieta pasivaikščiojimui. Prie tako pradžios įrengta automobilių stovėjimo aikštelė nėra didelė, bet, mums atvykus jau gerokai po pietų, laisvų vietų buvo.

Pažintinio tako ilgis ~2,3 km. Informacija skelbia, kad take užtruksite ~1,5 valandos. Mes užtrukome ilgiau. Nes nėra kur skubėti ir labai gera pasivaikščioti gaivioje žalumoje nuostabiai čiulbant paukščiams. Mūsų trimetis savomis kojytėmis įveikė visą pažintinį taką ir mes derinomės prie jo tempo. Vaikui įdomiausia buvo rinkti įvairius  pagalius bei derėtis, kuriuos gali neštis, o kurių – deja, ne. Taip pat ieškoti gėlyčių, kad mama galėtų nufotografuoti.

Visas takas per mišką yra dengtas medinėmis lentomis. Netrūksta poilsio vietų – suoliukų su staliukais, tad norintys gali pailsėti bei užkąsti. Visame Dūkštų Ąžuolyno pažintiniame take yra išsibarsčiusios medinės skulptūros, vaizduojančios lietuvių legendų ir mitologijos personažus. Tako pradžioje įrengtos sūpynės vaikams, tad, žinoma, prie jų šiek tiek užtrukome.

IMG_0700

Prie pažintinio tako įrengti informaciniai stendai.

IMG_0696

IMG_0765

IMG_0781

IMG_0806

IMG_0856

Balandžio pabaigoje takas – ypatingai gražus.  Visur žydi plukės. Vietomis tarsi baltas kilimas – tiek daug plukių žiedų. Ir ta gaivi besiskleidžianti žaluma, paukščių čiulbėjimas, tikrai norisi ten užsibūti ilgėliau…

IMG_0733

IMG_0755

IMG_0762

IMG_0782

IMG_0803

IMG_0828

IMG_0836

IMG_0838

IMG_0851

Ir pavasario žiedų įvairovė, kurią man labai patinka fotografuoti, o mažyliui – atrasti bei, sutelkus visą valią ir kantrybę, pasistengti nenuskinti (tiesą sakant, vis dėlto kelios plukės buvo nuskintos, nepaisant visų pastangų).

IMG_0731

IMG_0746

IMG_0749

IMG_0757

IMG_0755

IMG_0786

IMG_0795

IMG_0816

Tako pabaigoje – Airėnų akmuo su ženklais. Akmens viršutinėje pusėje iškalti ženklai primenantys raides ar senovinius rašmenis. Ženklų reikšmė nėra aiški. Apylinkų žmonės manė, kad čia parašyta apie paslėptą lobį. Buvo bandančių po akmeniu pasikasti ieškant pinigų.

IMG_0855

IMG_0857

 

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.