Kelionė į Italiją. Florencija.

Po vėsios nakties gera nubusti už lango šviečiant vasariškai saulei ir labai labai garsiai čiulbant paukščiams. Skanūs pusryčiai – cappuccino, skrebučiai ir bandelės, ir mes jau keliaujame prie didžiosios katedros. Rytą , kaip ir tikėjomės, žmonių yra, bet gerokai mažiau nei dieną. Įeiti į vidų nedidelė eilutė yra, bet ji labai greitai juda.

From Italija

Viduje katedra didinga, bet nėra labai išpuošta – visas jos grožis – centrinis kupolas, jo lubas puošia freska “ Paskutinis teismas “, užimanti 3600 kv. m plotį, autoriai Giorgio Vasari, Federico Zuccari. Ant katedros kupolo yra apžvalgos aikštelė, ir žinoma, mes į ją kylame. Mūsų laukia 463 laipteliai į viršų, kuo aukščiau lipi, tuo laipteliai siauresni ir statesni.

From Italija

 

From Italija

Užlipus į viršų, patenkame į balkonėlį, einantį ratu pačiame kupolo viršuje šalia freskos – įspūdingas aukštis ir vaizdas.

From Italija

 

From Italija

Taip pat balkonėlis ratu aplink kupolą yra ir lauke, iš kur atsiveria nuostabi Florencijos panorama.

From Italija

 

From Italija

Po katedros mūsų laukia Uffizi galerija. Bilietus ir laiką rezervavome dar Lietuvoje, taip išvengėme milžiniškų eilių prie kasų ir įėjimo. Taigi, kelias valandas praleidžiame viename seniausių ir garsiausių muziejų, kur galima pamatyti svarbiausius Italijos ir renesanso menininkų darbus.

Po tiek meno, nors ir nesame dideli jo žinovai, bet tikrai palikusio įspūdį, norisi atsipūsti, o ir alkis jau praneša, kad pietų metas atėjo.

From Italija

Po skanių pietų – Ponte Vecchio – senasis tiltas. Nutiestas per Arno upę 14 – ame amžiuje.Tuomet ant tilto įsikūrė mėsininkai ir žuvies pardavėjai, pasistatę čia daug mažyčių, ant vandens pakibusių namukų. Vėliau mėsos turgus iš čia buvo iškraustytas, o jo vietoje įkurtos auksakalių dirbtuvės. Ir dabar ant tilto – juvelyrikos parduotuvės. Ir minios turistų. Einant gatve, gali net nesuprasti, kad jau užėjai ant tilto, nes tiltas uždaras, su sienom ir langais.

From Italija

 

From Italija

Einame prie Pitti rūmų. Renesanso rūmai, pastatyti 1458m vietos bankininko Luca Pitti paliepimu. Vėliau jo šeimai teko rūmus parduoti ir jie atiteko, kaip ir daug kas Florencijoje, Mediči šeimai.

From Italija

Vidinis Pitti rūmų kiemas veda į Boboli sodus

From Italija

 

From Italija

 

From Italija

 

From Italija

Po šių sodų, jau visai nusivarę nuo kojų, grįžtame į viešbutį trumpam atokvėpiui ir vėl išeiname pasivaikščioti vakarėjančio miesto gatvėmis

From Italija

 

From Italija

Vakarienei turime vyno, kumpio ir sūrio, ir krentame į lovas, ryt laukia nauja diena.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.