Rūtos prisiminimai iš Maroko (2006): pradžia

Savo trisdešimtąjį gimtadienį nutariau sutikti Maroke. Visiškai kitokio klimato ir kitokios kultūros šalyje. Tuo metu dar nebuvome įvaldę savarankiško keliavimo, tad vykome su kelionių agentūra Novaturas, su turistų grupe bei lietuviu gidu. Mūsų maršrutas buvo imperatoriškieji Maroko miestai – Marakešas, Fesas, Meknesas, Rabatas, Kasablanka, Atlanto vandenyno pakrantėje įsikūręs Essaouira, ir poilsis prie vandenyno Agadyre.

Po 6 valandų skrydžio Vilnius – Agadyras , mes jau Maroke. Spalio mėnesį – trumpom rankovėm! Pirma diena ir nakvynė Agadyre, o sekantį rytą išvykstame į kelionę.

From Marokas
From Marokas
From Marokas

Jau leidžiantis lėktuvui, atkreipiau dėmesį į raudonai oranžinį Maroko kraštovaizdį. Beveik šalies centre – Atlaso kalnai. Žemė aplink kalnus – tarsi saulės nudažyta tokia oranžine arba gelsva spalva. Net besiganančios avių bandos – ir tos oranžinės spalvos. Mačiau net ir asiliuką oranžinį. Tarp kalnų, slėniuose, didžiulės vandens saugyklos. Lygumose auga palmės ir alyvmedžiai.

From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas

Argano medis, auga tik Maroke. Bandyta jį auginti kitose šalyse, tačiau nesėkmingai. Jo vaisiai turi mažas labai aliejingas sėklas, iš kurių spaudžiamas argano aliejus, plačiai naudojamas kosmetikoje, gydymo procedūroms, maistui. Tuos argano medžius labai mėgsta Maroko ožkos – jos ganosi juose. Dažnai, tiesiog važiuojant autobusu, pakelėje gali pamatyti ožkų kaimenę, sulipusią į argano medžius iki pačios viršūnės.

From Marokas

Raudonas smėlis nedidelėje pusdykumėje.

From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.