Rūtos prisiminimai iš Maroko (2006): Marakešas

Marakešas. Miestas įsikūręs beveik šalies centre. Sudaro oranžinio miesto įspūdį dėl savo pastatų spalvos.  Aukščiausias miesto pastatas – Kutubijos mečetės minaretas – 77 metrų aukščio. Kodėl jis aukščiausias – ogi todėl, kad draudžiama statyt aukštesnius už jį pastatus. Tad šis minaretas matomas iš bet kurios miesto vietos, ir teoriškai Marakeše neįmanoma pasiklysti – visada matai minaretą, ir eidamas link jo išeisi į miesto centrą. Į Kutubijos mečetės vidų kitatikiams įėjimas negalimas.

From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas

Miesto senamiestis – medina, apjuostas gynybine siena. Pasivaikščiojimas po mediną – tai pasivaikščiojimas po chaotišką pasakišką pasaulį. Siaurų ir platesnių gatvelių raizgalynė, daugybė žmonių, vietinių ir turistų. Daugybė nuolat pypsinčių motorolerių, taip pat asilų bei mulų, traukiančių didžiausius krovinius – tik spėk dairytis kad nepapultum po ratais ar kanopom. Gatvelėse nuolat vyksta prekyba – džalabai ( taip Maroke vadinama tradicinė arabų apranga ), babušai ( tradicinė jų avalynė ), odos dirbiniai, keramika, Aladino lempos, įvairiausi prieskoniai ir žolės, riešutai ir datulės. Prieskoniai, kepamas maistas, asilai ir mulai su savo kvapais – visi tie susimaišę kvapai ir triukšmas ne juokais susuka europiečiui galvą.

Medinos širdis – Djemna El Fna aikštė. Čia beveik visą parą vyksta veiksmas, nenutyla muzika ir šurmulys. Ypatingai visas veiksmas ir šurmulys sustiprėja jau sutemus, vakare. Iš toliau aikštė atrodo tarsi knibždėlynas žmonių, virš jo tvyro dūmai nuo kepamo maisto. Daugybė lauko restoranėlių –  tokie ir restoranėliai – tiesiog prekystaliai su išdėliotu maistu, atvira ugnis, ant kurios jis kepamas, ir suolai su staliukais valgytojams. Žonglieriai, akrobatai, beždžionių dresuotojai, ugnies rijikai, kobrų kerėtojai, būrėjai, istorijų pasakotojai, tatuiruočių meistrai – visa tai Djemna El Fna aikštėje. Tiesiog užburia, tarsi arabiškose pasakose. Žinoma, apsukrūs meistrai už viską ima pinigėlius – sustojai pasižiūrėti ar nukreipei į kažką kamerą – reiškia susidomėjai reginiu, o už reginį reikia mokėti. Kiek mokėti – ogi tiek kiek  negaila. Tikrai užburia – sustoji paklausyti pasakojamos istorijos,  arabų arba prancūzų kalba, ir ji tave užburia – pajauti kad negali atsitraukti, ir net pradedi suprasti istoriją. Tikrai unikali vieta.

From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas

Bahijos rūmai. Šie rūmai buvo pastatyti didžiajam sultono viziriui ( viziris, tai pagrindinis sultono patarėjas, savotiškas ministras pirmininkas, sultono dešinioji ranka ). Tas viziris buvo žymus ne tik tuo, kad turėjo savo rūmus, bet dar ir tuo, kad iš pradžių jis buvo sultono vergas, ir buvo toks protingas, kad sugebėjo iš vergo pakilti iki sultono vizirio. Rūmai labai gražūs, ypač žavi lubų bei sienų puošyba, ornamentai, puošnūs vidiniai kiemeliai su fontanais. Tačiau nėra išlikę jokių daiktų ar baldų, nes viskas buvo išplėšta, o likę daiktai saugomi Kasablankos muziejuje. Man įdomiausia buvo apžiūrėti kambarius, kur gyveno vizirio žmonos – jų jis turejo 4 – tiek, kiek leidžiama musulmonui. Vizirį su žmonomis linksminti ateidavo muzikantai, kuriems buvo išduriamos akys, kad nematytų vizirio žmonų grožio. Na, ir žinoma haremas, kur gyveno vizirio vergės, jų jis galėjo turėti kiek tik širdis geidžia.

From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas

Nuostabaus grožio Mažorelio sodai. Juos įkūrė prancūzų dailininkas Žakas Mažorelis, surinko daugybę retų augalų iš viso pasaulio. Vėliau šie sodai priklausė prancūzų dizaineriui Yves Saint Laurent. Tikrai verta aplankyti šiuos puikius sodus, kur oras maloniai vėsus ir drėgnas, kur tikrai gera pasivaikščioti čiulbant daugybei paukščių.

From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
From Marokas
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.