Kelionė į Keniją: Samburu – Mt Kenya (4 diena)

Kovo 8 d.

Vėl keliamės anksti, 5:45. Šiandien jau išvykstame iš Samburu, bet dar prieš pusryčius išvažiuojam į rytinį game drive. Šiandien apsiniaukę, tad nematome saulėtekio. Gamta bunda, oras vėsus.

Pusryčiaujanti žirafa

From Kenija

Oriksai

From Kenija

Zebrai

From Kenija

Truputi sušalę babuinai.

From Kenija
From Kenija

Marabu

From Kenija

Grįžę į viešbutį, papusryčiaujame ir jau išvykstame iš šios nuostabios vietos. Tolesnis mūsų tikslas – Serena Mountain lodge prie Mount Kenya (aukščiausias kalnas Kenijoje – 5199 m.). Atstumas 250km, važiuojam 3,5 val. Labai varganai atrodo vietinių trobelės iš šiaudų ir molio, apdengtos geltonu polietilenu nuo lietaus. Labai daug skurdo čia. Mergytė prašo tušinukų ir saldainių, rodydama į delniuką, kad rašo, ir į burnytę, kad valgo. Nieko neturiu po ranka, o lagamine pilna saldainių  (nupirkau ir vežu specialiai masajų vaikams ), bet nėra kaip išimti. Vos sustoja mikriukas trumpam, tuoj prieina vietinai, siūlo pirkti vaisius, suvenyrus, prašo pinigų, tušinukų, klausia, iš kur mes. Ir niekas nežino tokios Lietuvos, sako juokaujat, nėra tokios šalies Lietuva. Net gailėjomės , kad neturim su savim Europos žemėlapio.

Šiandien apsiniaukę, ir beveik visą kelionės laiką tai stipriau, tai silpniau lyja. Atvykstame prie Mount Kenya, kurio visai nesimato per debesis.

Čia tokie žali ir tankūs miškai, tiesiog džiunglės ir aš niekaip nesuprantu, kaip čia gali gyventi tokie dideli gyvūnai kaip buivolai ir drambliai, kaip jie prasibrauna pro tuos miškus. Ir kaip jiems nešalta. Dar išvažiuojant iš Samburu, gidas mus įspėjo, kad išsiimtume iš lagaminų šilčiausius rūbus, nes prie Mount Kenya bus nerealiai šalta. O naktį išvis bus žiauriai šalta. Na, nelabai išsigandome mes atvykę iš savo lietuviškos žiemos.

Atvykstame į Serena Mountain lodge. Čia neturėsime game drive, gyvūnai čia stebimi iš balkonų. Viešbutis ant pastolių, medinis, susiliejęs su mišku, visi balkonai į mišką ir vandens telkinį, prie kurio ateina gyvūnai. Dažniausiai čia lankosi buivolai ir drambliai.  Gali ateiti , o gali ir ne, čia jau kaip pasiseks. Čia nakvosim vieną naktį .

Viešbutis

From Kenija
From Kenija
From Kenija
From Kenija
From Kenija

Vaizdas iš balkono

From Kenija
From Kenija

Kambarys

From Kenija

Įsikuriam ir einame pietauti. Labai skanus čia maistas. Salotos ir desertai švediškas stalas, o sriuba ir pagrindinis patiekalas iš meniu, galima rinktis iš dviejų variantų.

From Kenija

Per pietus man neramu – gal kas atėjo iš gyvūnų. Lekiu žiūrėt. Ir – taip, atėjo! Didžiulė buivolų banda.

From Kenija
From Kenija
From Kenija

Buivolai atėjo prie pat viešbučio parupšnoti žolytės, tad bėgame žemyn į tokius bunkerius, specialiai įrengtus stebėti gyvūnus, toks kaip pusrūsis, su atvirais langais su grotomis. Iš čia buivolai visai arti, snukiai tiesiog priešais tave. Šiaip Afrikiniai buivolai gana pavojingi gyvūnai, jei jam nepatiksi ir jis ims tave vytis, tai nuo jau nepabėgsi. Nebent lipsi į medį.

From Kenija
From Kenija

Mergaitė

From Kenija

Berniukas

From Kenija
From Kenija
From Kenija

Po pietų einame į pasivaikščiojimą po džiungles. Prieš tai kiekvienas pasirašome, kad susipažinome su visais pavojais ir žinome, kad gali nutikti tas ir anas, o kas aš neskaičiau ( prirašyta visas lapas ), kad nepersigalvočiau dėl to pasivaikščiojimo.

Gauname specialią avalynę

From Kenija

Ir aprangą.

From Kenija

Ir išvykstame. Su dviem palydovais. Gidu, ir apsauga su kalašnikovu.

From Kenija

Purvas nerealus, brendame takeliais per džiungles. Labai baisu! Šlama, šnara, stūgauja, riaumoja, atrodo, kad tik ir taikosi kažkas užpulti, štai visai švieži leopardo pėdsakai, štai užuodžiame buivolo kvapą. Aš vis dairausi, kur mūsų ginkluotas berniukas. Kad būtų netoli, jeigu ką.

From Kenija
From Kenija

Gidas

From Kenija
From Kenija
From Kenija
From Kenija
From Kenija

Ateiname į tokią proskyną, kur padaryti suoliukai ir staliukai iš rastų, ir ten geriame arbatą su brendžiu, valgome pyragą. Po arbatėlės tose džiunglėse nebe taip ir baisu.

From Kenija
From Kenija

Taigi tokia diena. Kažkokia užburianti vieta. Tose džiunglėse jaučiausi taip keistai, tarsi vaikščiočiau po kokį kitą, pavojingą pasaulį.

Tiesiog gera pasėdėti viešbučio balkone, stebėti mišką, klausytis įvairiausių garsų, kvėpuoti gaiviu vėsiu kalnų oru. Pamiršti viską pasaulyje, mintys bet kokios galvoje skraido. Stebi antilopes bushbuck ir waterbuck ( nežinau lietuviško vertimo ), mangustus, paukščius. Ir lauki – gal kartais ateis dramblys. Noriu jį pamatyt.

Waterbuck

From Kenija

Bushbuck

From Kenija
From Kenija
From Kenija

Per vakarienę galima užsisakyti, kad naktį pažadintų, jei ateis norimas pamatyti gyvūnas. Žinoma, užsisakome dramblį. Grįžę į kambarį randame paklotas lovytes ir įdėtas pūsles su karštu vandeniu, mat gi čia “labai šalta“. Na, juokingas toks šaltis. Dar ilgokai sėdime balkone, klausomės garsų, stebime mišką: pešasi dvi laukinės antys, ateina pulkas bushbuck, tamsoje žybsi mangusto akys.

Naktį niekas nepažadina. Dramblys neatėjo…

From Kenija

1 mintis apie “Kelionė į Keniją: Samburu – Mt Kenya (4 diena)

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.